Zirgu audzētāji: Zirga gaļas lietošana uzturā latviešu zemniekam ir tabu (AUDIO), Mixnews.lv

Zirgu audzētāji: Zirga gaļas lietošana uzturā latviešu zemniekam ir tabu (AUDIO) (2)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 21. februārī plkst. 16:01

Latviešu mentalitātē zirga gaļas lietošana uzturā ir tabu, intervijā portālam MixNews.lv sacīja Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntis Rozītis.

Viņš norādīja, ka Latviešu zemnieks var nodot zirgu gaļai tikai tad, ja dzīvnieks jau ir vecs, bet arī vienlaikus uzvēra, ka veca zirga gaļa nav pārtikai piemērota.

"Latviešu mentalitātē mums faktiski zirga gaļa arī ir tabu, tāpat kā dažās Eiropas zemēs. Zirgs vienmēr latviešu zemniekam bijis palīgs darbā, kaujā, cīņās utt., un nekad neviens latviešu zemnieks nav sapņojis par to, ka viņš zirgu nodos gaļā. Protams, uz doto brīdi situācija ir tāda, ka ja tas zirgs ir vecs, un zemniekam nav, kur to zirgu likt, tad viņš, protams, piesaka [to] kādai iestādei, kas uzpērk zirgus gaļas pārstradei un, acīmredzot, ir daži pārtikas produkti, tā skaitā desas utt., kur vajadzīga specifiska sausa gaļa, ko parasti mēģina aizstāt ar briežu gaļu vai kaut ko citu, ja nav šīs zirga gaļas. Bet mēs Latvijā nekad neesam ne audzējuši zirgu gaļai, ne arī audzēsim, jo zirgs jau šodien latviešu zemniekam ir gandrīz kā ģimenes loceklis, kas viņa pagalmā dzīvo, strādā, vai arī, ja viņam nevajag strādāt, bērni par viņu tikai priecājās. Es nestādos priekšā, ka latviešu zemniekam, piemēram, lauku sētā piedzimstot ķēvei vai kumeliņam, kāds iedomātos, ka vispār to kumeļiņu var nokaut," pastāstīja Rozītis.

Viņs arī norādīja, ka zirgs ir viena no kultūras sastavdaļām. Kā piemēru viņš minēja braucienu uz Valmieru un Lietuvu.

"Mēs no Latvijas Lauksaimniecības universitātes braucam uz Valmieru, kad Valsts prezidents atklāja tur sporta spēles, un ar astoņiem zirgiem demonstrējam figurālo jāšanu. Tā ir līdzīga tautas dejai, tikai to mēs veicām uz zirgiem. Visiem par to bija liels prieks. Pagajušā gadā mēs arī braucam uz Lietuvu pilsētas svētkus kuplināt ar šādu zirga dejošanas priekšnesumu. Ta kā mēs nestādamies priekšā, kā tas ir, ja tie zirgi būtu jārealizē gaļai," piebilda Rozītis.

Kā ziņoja portāls Mixnews, zirga gaļas skandāls tagad norisinās gandrīz visā Eiropā. Pagājušonedēļ Lielbritānijas policija aizturējusi trīs vīriešus lopkautuvēs saistībā ar aizdomām par krāpšanos, liellopa gaļu uzdodot par zirga gaļu, bet šonedēļ pasaulē lielākais liellopu gaļas pārstrādātājs - Brazīlijas uzņēmums JBS - paziņoja, ka tā Beļģijas struktūrvienība "JBS Toledo" pārtrauks izplatīt Eiropā ražotu liellopu gaļu līdz brīdim, kad beigsies Eiropu pārņēmušais zirga gaļas skandāls.

Reaģējot uz Eiropu pāršalkušo zirga gaļas skandālu, Vācijas federālie un reģionālie ministri solīja pastiprināti pārbaudīt pārtikas ražotājus.

Foto: zooclub.ru, zoo-farm.ru

Komentāri 2
rpDn0P1Apirms 5 gadiem
līdz šim pat nenojautu par somu lielo aarizušanos ar karaoki (mana asociācija šai nodarbei Japāna), tāpat arī ar zirgu skriešanas sacensībām. tāpēc uzzināju ko jaunu, par ko paldies!ja par šī raksta ilustratīvo materiālu, tad karaokes sērija man rādās kā snapshot'īgs (diemžēl uzreiz nenāk prātā šī vārda lv tulkojums), ikdienišķs, bet visai komisks šīs nodarbes, kas pati par sevi jau tāda ir, dokumentējums. grāmatu gan nepirkšu rikšošanas sērija likās saistošāka, interesantāka un patika labāk. pat mazliet nosalu ilgāk skatoties šajās fotogrāfijās 0 0
albertspirms 6 gadiem
Protams. Jo zirgi Latvijā bija darba lopi - un vecu ,nodzītu kleperi neviens neēdīs. Tatāri audzēja zirgus speciāli apēšanai,tāpat kā liellopu gaļu. Starp citu ,augstas klases dūmdesās vajadzēja pievienot zirga gaļu,tas labai garšai.