Tiesa ierosina lietu pēc Putņa pieteikuma par LTV valdes atlases konkursu, Mixnews.lv

Tiesa ierosina lietu pēc Putņa pieteikuma par LTV valdes atlases konkursu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 21. februārī plkst. 17:55

Administratīvajā rajona tiesā šodien ierosināta lieta pēc bijušā "Sabiedrības par atklātību Delna" vadītāja Roberta Putņa pieteikuma par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) konkursa procedūru, kādā tā meklē jaunos Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļus, ziņo LETA.

Kā informēja tiesā, Putnis ir lūdzis izdot sev labvēlīgu aktu, lai varētu piedalīties šajā konkursā. Tāpat viņš ir iesniedzis pieteikumu par pagaidu noregulējuma piemērošanu, kuru skatīs 14.martā.

Kā pagaidu līdzekli viņš ir lūdzis atjaunot tādu stāvokli, kāds ir bijis pirms NEPLP rīcības veikšanas - tātad pirms viņa kandidatūras noraidīšanas.

Savukārt NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants sacīja, ka ar Putņa iesniegumu tiesā nav detalizēti iepazinies, taču savu agrāk izteikto viedokli nemaina - proti, ka Putnis kā pretendents uz LTV amatiem atskaitīts, jo nav izpildījis vienu no nolikumā paredzētām prasībām - iesniegt datus par iegūto augstāko izglītību.

Viņš lika saprast, ka konkursa procesu turpinās, jo strīds, viņaprāt, būtībā ir tikai par Putņa izslēgšanas pamatotību.

Kā pastāstīja Dimants, Putnis pie viņa personīgi vērsies ar e-pastu, prasot padomu par konkursā iesniedzamiem materiāliem, arī attiecībā uz informāciju, kas jāsniedz par augstāko izglītību. Dimants atbildējis, norādot, ka dokumentiem, arī no ārzemju augstskolas, ir jānorāda, kādos kursos students piedalījis, cik kredītpunktu ieguvis u.tml. Putnis tikai iesniedzis vēstuli, kur apstiprināts, ka viņš bijis students Ķelnes universitātē.

Kā ziņoja portāls Mixnews, pieteikumā tiesai Putnis kritizē NEPLP par virkni procesuālo pārkāpumu, kas padarot neiespējamu godīgu un vienlīdzīgu kandidātu atlasi.

Putnis atsaucas uz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, kurš kā obligātos kritērijus paredz, ka LTV valdes locekļiem ir jābūt labai reputācijai, augstākajai izglītībai un vismaz piecu gadu mediju vai vadības darba pieredzei. Šiem kritērijiem esot bijis jābūt pirmajam NEPLP filtram, pēc kura atlasīt pretendentus. Tikai pēc tam NEPLP esot drīkstējusi pakļaut kandidātus individuālo kvalifikāciju sacensībai. Savukārt šādai sacensībai esot bijis jānotiek pēc atklātiem, caurskatāmiem un objektīvi pārbaudāmiem kritērijiem.

Pretēji šiem pienākumiem NEPLP esot pārbaudījusi tikai pretendentu izglītību, bet nav vērtējusi ne viņu reputāciju, ne darba pieredzi. Putnis atsaucas uz medijos izskanējušo informāciju, ka NEPLP uz intervijām esot uzaicinājusi tādus kandidātus kā Edvīns Inkēns, Aleksandrs Mirļins, Rolands Tjarve, par kuru reputāciju, viņaprāt, NEPLP ir bijis jābūt vismaz šaubām.

Atgādinām, ka NEPLP pēc 14.februāra sēdes pagarināja LTV valdes pretendentu izvērtēšanu līdz 7.martam. Tas tiek darīts pēc "Fontes" iesnieguma, kā arī ar mērķi paildzināt publisko procesu.

Uz LTV valdes locekļu amatiem pieteicās 45 kandidāti, kuru vārdi netika publiskoti. Otrajā kārtā pēc dokumentu izvērtēšanas un intervijas iekļuva deviņi kandidāti - trīs uz katru valdes locekļa amatu. Deviņu kandidātu vārdi tiks publiskoti 25.februārī publiskā diskusijā ar LTV darbiniekiem un medijiem.

Foto: metronews.ru, ibnlive.in.com

Komentāri