Lielākā daļa skolēnu Rīgā netic, ka viņu viedoklī kāds ieklausītos, Mixnews.lv

Lielākā daļa skolēnu Rīgā netic, ka viņu viedoklī kāds ieklausītos

фото

Sabiedrība | 2013. gada 21. februārī plkst. 20:48

Lai gan Rīgas skolu skolēnu pašpārvalžu pārstāvji apliecina, ka vēlas iesaistīties diskusijās, lai paustu savu viedokli, jautājumā par to, vai tajā ieklausās, viņi ir pesimistiski - lielākā daļa uzskata, ka ne tikai pašvaldības institūcijas, bet arī skolas administrācija neuztver skolēnus nopietni, tāpēc netic, ka viņu viedoklī kāds ieklausītos vai ņemtu to vērā, liecina Rīgas Skolēnu domes (RSD) veiktā aptauja skolu pašpārvaldēs, ziņo LETA.

Uz jautājumu "Vai ticat, ka skolēnu viedoklis pašvaldībās un citās institūcijās tiktu respektēts un ņemts vērā?" 53% atbildēja, ka netic, 27% pauda šaubas, ka tikai piektdaļa jeb 20% aptaujāto uzskata, ka skolēnu viedoklī kāds ieklausītos un to respektētu.

Uz jautājumu, vai Rīgas skolēni būtu ieinteresēti sava viedokļa paušanā, 67% aptaujāto skolu pašpārvalžu vadītāju atbildēja apstiprinoši, 15% - noliedzoši, bet 18% atbildēja, ka nezina.

Savukārt 54% skolēnu uzskata, ka Rīgas skolēniem nav pieejams pietiekams informācijas apjoms par svarīgiem jautājumiem. Šajā jautājumā puse skolu pašpārvalžu vadītāju arī kritizē RSD, norādot, ka tā nepietiekami pilda starpnieka funkcijas un ir nepieciešami uzlabojumi, lai nodrošinātu viedokļu apzināšanu, apstrādi un nogādāšanu lemtspējīgām institūcijām turpmākai apstrādei.

Aptaujā piedalījās 110 Rīgas skolu skolēnu pašpārvalžu pārstāvji no 73 Rīgas vispārizglītojošajām skolām.

Foto: yle.fi, samarov.ru

Komentāri