Prezidents nodod otrreizējai caurlūkošanai Saeimai grozījumus Civilprocesa likumā un Zinātniskās darbības likumā, Mixnews.lv

Prezidents nodod otrreizējai caurlūkošanai Saeimai grozījumus Civilprocesa likumā un Zinātniskās darbības likumā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 22. februārī plkst. 13:41

Valsts prezidents Andris Bērziņš pieņēmis lēmumu nodot otrreizējai caurlūkošanai Saeimā pieņemtos grozījumus Civilprocesa likumā un Zinātniskās darbības likumā, informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienesta vadītāja vietnieks Mārtiņš Drēģeris, ziņo LETA.

Lūgumu prezidentam nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai grozījumus Civilprocesa likumā bija izteikusi Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība, bet grozījumus Zinātniskās darbības likumā - politisko partiju apvienības "Saskaņas centrs" (SC) frakcija.

Saeimā 14.februārī pieņemtie grozījumi Civilprocesa likumā nosaka, ka Jelgavas tiesa būs vienīgā pirmās instances tiesa, kas skatīs prasības pieteikumus lietās par kapitālsabiedrību dalībnieku (akcionāru) sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem. Administratīvo tiesnešu biedrība uzskata, ka speciālas tiesas izveidošana ir pretrunā ar "Tiesu iekārtas attīstības pamatnostādnēm 2009.-2015.gadam", kurās valdība atteikusies no jaunu specializētu tiesu izveidošanas.

Savukārt tajā pašā dienā Saeimā pieņemtie grozījumi Zinātniskās darbības likumā paredz uzlabot zinātnisko institūciju tiesisko aizsardzību, komercializāciju un zināšanu pārnesi. Saskaņā ar šiem grozījumiem zinātnieka vispārējais pienākums ir pārtraukt zinātniskos pētījumus, ja tie, pēc valsts drošības iestādes atzinuma, var radīt draudus nacionālajai drošībai. SC frakcija pauž bažas par šādu likumdošanas praksi.

Foto: focus.lv

Komentāri