IZM sāk dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu atbildīgās amatpersonas par nepilnībām AIP īstenotajā projektā, Mixnews.lv

IZM sāk dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu atbildīgās amatpersonas par nepilnībām AIP īstenotajā projektā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 22. februārī plkst. 14:25

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) ir sākta dienesta pārbaude, lai noskaidrotu atbildīgās amatpersonas saistībā ar pieļautajām nepilnībām Augstākās izglītības padomes (AIP) īstenotajā Eiropas Sociālā fonda projektā "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai", ziņo LETA.

Kā pastāstīja izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa padomnieks Reinis Tukišs, iekšējā audita nodaļai ir uzdots veikt pārbaudi un paredzams, ka rezultāti būs sagaidāmi nākamās nedēļas beigās. Tiklīdz būs iekšējā audita ziņojums un identificētas atbildīgās amatpersonas, ministrija nekavējoties vērsīšoties Ģenerālprokuratūrā. Savukārt IZM Struktūrfondu un starptautisko finanšu instrumentu departaments vērtējot projekta izmaksu neattiecināmības risku.

Kā ziņoja portāls Mixnews, pamatojoties uz projekta rezultātiem, bija iecerēts veikt studiju virzienu akreditāciju. To, ka Augstākās izglītības studiju programmu izvērtējums nav izmantojams, pavēstījis Ķīlis. Pagaidām gan audita ziņojumam ir ierobežotas pieejamības statuss, taču ministrija meklē risinājumus, lai to noņemtu.

Savukārt premjers IZM uzdevis iesniegt detalizētu informāciju par Eiropas Sociālā fonda projekta "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai" uzraudzības un kontroles gaitu visās projekta īstenošanas stadijās, konkrēti norādot konstatētās nepilnības, par tām atbildīgās ministrijas un tās padotības iestāžu amatpersonas, kā arī priekšlikumus nepilnību novēršanai.

Foto: izm.gov.lv, mixnews.lv

Komentāri