Namu Duntes ielā 28 apsargās Pašvaldības policija, Mixnews.lv

Namu Duntes ielā 28 apsargās Pašvaldības policija

фото

Sabiedrība | 2013. gada 22. februārī plkst. 14:36

Ar Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) rīkojumu Rīgas Pašvaldības policija apsargās ēkas Duntes ielā 28 iedzīvotājus no ēkas apsaimniekotāja SIA "Namu apsaimniekošana" iebrukuma mājā, pie ēkas dežurē arī iedzīvotāji, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja biedrības "Duntes 28" valde.

Piektdien Ušakovs tikās ar privāto apsaimniekošanas uzņēmumu "Namu apsaimniekošana", ar to tieši saistītā uzņēmuma SIA "Hausmaster", kā arī SIA "Jauna Vide.lv" apsaimniekoto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem, tajā skaitā biedrības "Duntes 28", kas pārstāv visu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Rīgā, Duntes ielā 28, dzīvokļu un nedzīvojamo telpu īpašnieku intereses, valdes locekli Edgaru Vaikuli.

Biedrības "Duntes 28" valdes loceklis informēja Rīgas domes priekšsēdētāju par "Namu apsaimniekošanas" īpašnieka Jāņa Gailāna, prokūristu Līgas Briķenas un Ineses Briķenas izvirzīto ultimātu par dažādu nepamatotu maksu 30 000 latu apmērā nekavējošu - līdz 22.februāra plkst.15 - pārskaitīšanu "Namu apsaimniekošanai", pretējā gadījumā draudot ar varu iebrukt ēkā un atslēgt elektroenerģijas, siltuma un ūdens padevi visai mājai.

Rīgas mērs biedrības pārstāvjus informēja, ka dos rīkojumu Rīgas Pašvaldības policijai nodrošināt nepārtrauktu policijas ekipāžas dežūru pie ēkas Duntes 28, lai nepieļautu šādu patvaļīgu iebrukumu no "Namu apsaimniekošanas" pārstāvju un/vai to piesaistītu apsardzes komersantu puses.

Biedrība informēja Rīgas domes vadību, ka pat likumīga mājas pārņemšana, biedrības līgumi ar pakalpojumu sniedzējiem un pat gatavība otrreiz segt apsaimniekotāja radītos parādus nav pasargājusi iedzīvotājus no bijušā apsaimniekotāja patvaļas, tāpēc, aizsargājot dzīvokļu īpašnieku intereses un nodrošinot dzīvojamās mājas kopīpašuma apsardzību, uzsāktas mājas iedzīvotāju dežūras. Tāpat biedrība norīkojusi apsardzes komersantu, ar kuru noslēgts līgums par apsardzes pakalpojumiem.

"Ņemot vērā "Namu apsaimniekošanas" darbības, biedrība "Duntes 28" brīdina apsardzes uzņēmumus, kas piedalīsies "Namu apsaimniekošanas" atbalstīšanā, ka nekavējoties sekos iesniegumi Valsts policijai ar lūgumu anulēt šā apsardzes komersanta licenci," teikts biedrības "Duntes 28" izplatītajā paziņojumā.

Biedrība "Duntes 28" iesniegusi iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par kriminālprocesa sākšanu pret nama apsaimniekotāju "Namu apsaimniekošana" par svešas mantas prettiesisku iegūšanu vai izšķērdēšanu, ja to izdarījusi persona, kurai šī manta uzticēta vai kuras pārziņā tā atradusies, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja biedrības valde.

Tāpat biedrība "Duntes 28" vērsusies Valsts policijā pret "Namu apsaimniekošanu" par šantāžu un naudas izspiešanu no ēkas dzīvokļu īpašniekiem.

"Namu apsaimniekošanas" vadība 20.februārī izdevusi rīkojumu parādu dēļ atslēgt elektroenerģijas padevi 108 dzīvokļiem projektā "Duntes ozoli", kas atrodas Rīgā, Duntes ielā 28. Desmit dzīvokļiem elektrība atslēgta 20.februārī. Kopumā šajā namā ir vairāk nekā 200 dzīvokļu.

Tikmēr mājas iedzīvotājiem par notikušo ir kardināli pretējs skaidrojums - parādi par saņemtajiem pakalpojumiem esot radušies tāpēc, ka starpnieka lomā esošā "Namu apsaimniekošana" ilgstoši nav pārskaitījusi iedzīvotāju samaksāto naudu tālāk uz reālo pakalpojumu sniedzēju kontiem.

SIA "Namu apsaimniekošana" vērsusies tiesā pēc tiesiskās aizsardzības, un ar šā gada 28.janvāra tiesas lēmumu ir sākts uzņēmuma tiesiskās aizsardzības process (TAP). Lēmumu par TAP uzņēmums ir pieņēmis, lai varētu turpināt nodrošināt klientiem kvalitatīvus nekustamā īpašuma pārvaldīšanas pakalpojumus.

Foto, city24.lv

Komentāri