Ar NEPLP par LTV konkursu strīdās vēl divi noraidītie kandidāti , Mixnews.lv

Ar NEPLP par LTV konkursu strīdās vēl divi noraidītie kandidāti

фото

Sabiedrība | 2013. gada 22. februārī plkst. 16:39

Vēl divi konkursā uz Latvijas Televīzijas (LTV) jaunās vadības amatiem noraidīti kandidāti paziņojuši, ka vēlas panākt konkursa apturēšanu, norādot uz, viņuprāt, dažādiem procesuāliem un konkursa nolikuma pārkāpumiem, ziņo "Nozare.lv".

Augstskolas "Turība" lektors Jānis Rušenieks teica, ka savu atskaitīšanu no LTV amatu kandidātu loka nākamnedēļ apstrīdēs administratīvajā rajona tiesā, prasībā lūdzot tiesu apturēt konkursu. Savukārt Juris Millers, kas no 90.gadiem darbojies dažādos medijos, par savas kandidatūras izņemšanu no saraksta protestēs sociālajos tīklos un medijos cerībā vērst sabiedrības uzmanību uz, viņaprāt, netaisnībām un nejēdzībām Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) kandidātu atlases procesā.

Rušenieks savus mērķus formulēja kā "apturēt konkursu un padzīt NEPLP tagadējā sastāvā". Viņš izteica neizpratni par zemo novērtējumu, kuru saņēmis par savām akadēmiskajām kvalifikācijām, tostarp doktora darbu par autortiesībām. Paralēli prasībai tiesā Rušenieks sūtīšot atklātu vēstuli Valsts prezidentam un Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (V), kritizējot NEPLP darbu saistībā ar konkursu un norādot uz, viņaprāt, citām kļūdām un nekārtībām elektronisko mediju uzraugošās padomes darbā.

Rušenieks arī pieļāva, ka atlases process tiek apzināti virzīts, lai uzvarētu pašreizējai politiskajai varai vēlamas personas, kā vienu iemeslu viņa noraidīšanai minot iestāšanos pašvaldības līmeņa politiskā kustībā, kura Mārupē varētu nostāties pret valdības koalīcijā esošo "Vienotību". Savukārt Millers protesta rakstā, kas ievietots sociālajā tīklā "Facebook", pārmet NEPLP sēdēs protokola, kur izvērtēti LTV amata kandidāti, nepubliskošanu un uzskata, ka padome nesaprot un nenovērtē viņa akadēmiskās kvalifikācijas.

Jāpiebilst, ka 1978.gadā dzimušais Millers jau 2007.gada nogalē neveiksmīgi kandidējis uz LTV ģenerāldirektora amatu, savukārt Rušenieks 90.gadu sākuma vadīja komerctelevīziju "RBS TV", kas 90.gadu beigās bankrotēja.

Kā ziņoja portāls Mixnews, bijušais "Sabiedrības par atklātību Delna" vadītājs Roberts Putnis administratīvajā tiesā ir apstrīdējis konkursa procedūru, kādā NEPLP meklē jaunos Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļus, un ceturdien tiesā jau tika ierosināta lieta.

Atgādinām, ka NEPLP pēc 14.februāra sēdes pagarināja LTV valdes pretendentu izvērtēšanu līdz 7.martam. Tas tiek darīts pēc "Fontes" iesnieguma, kā arī ar mērķi paildzināt publisko procesu.

Uz LTV valdes locekļu amatiem pieteicās 45 kandidāti, kuru vārdi netika publiskoti. Otrajā kārtā pēc dokumentu izvērtēšanas un intervijas iekļuva deviņi kandidāti - trīs uz katru valdes locekļa amatu. Deviņu kandidātu vārdi tiks publiskoti 25.februārī publiskā diskusijā ar LTV darbiniekiem un medijiem.

Foto: metronews.ru, focus.lv

Komentāri