Rēzeknes slimnīcas vadībai pārmet nesaimniecisku rīcību, Mixnews.lv

Rēzeknes slimnīcas vadībai pārmet nesaimniecisku rīcību

фото

Sabiedrība | 2013. gada 24. februārī plkst. 15:07

Rēzeknes slimnīcas vadība, iegādājoties jaunu kompjūtertomogrāfu, kurš ir tikpat jaudīgs kā vecais, un utilizējot veco diagnostikas iekārtu, ir rīkojusies nesaimnieciski, ziņo LETA. Šādu informāciju aģentūrai sniedzis kādas organizācijas pārstāvis, kurš nevēlējās publiskot savu vārdu.

"Laiks iet uz priekšu un tehnoloģijas attīstās, tādēļ pirkt par gandrīz 200 000 latu iekārtu, kas pēc saviem parametriem ir līdzīga tai, kas bija moderna pirms septiņiem gadiem, nav prāta darbs, it sevišķi, ja ņem vērā, ka tuvējās medicīnas iestādes iegādājas šādas vairākkārt jaudīgākas diagnostikas iekārtas. Nav prāta darbs arī vecā kompjūtertomogrāfa utilizācija. Daudz saimnieciskāk būtu bijis to par simbolisku cenu pārdot varbūt kādai citai mazākai ārstniecības iestādei," pārliecināts ziņotājs.

SIA "Rēzeknes slimnīca" valdes locekle Diāna Gavare-Karpova komentāros par ārstniecības iestādē notiekošo bija visai skopa. Viņa paskaidroja, ka slimnīca ir iegādājusies tādu diagnostisko iekārtu, kāda tai ir nepieciešama, ņemot vērā ārstniecības iestādei pieejamo finansējumu. Savukārt vecais kompjūtertomogrāfs tiekot utilizēts kā bīstama iekārta.

Bijušais Rēzeknes slimnīcas Veselības aprūpes dienesta vadītājs Jāzeps Korsaks, kura prasību par atjaunošanu darbā nesen apmierinājusi Latgales apgabaltiesa, pārliecināts, ka arī vecā diagnostiskā iekārta nebūtu tik bieži lūzusi un varētu normāli kalpot vēl vairākus gadus, ja vien savlaicīgi būtu bijis noslēgts līgums ar firmu par tās regulārām apkopēm.

Kā vēl vienu variantu ārsts minēja līdzekļu ekonomiju. "Slimnīca varēja atteikties no kodolmagnētiskā rezonatora iegādes, jo viena šāda iekārta Rēzeknē jau darbojas, bet uzturēt divus kodolmagnētiskos rezonatorus tik nelielam iedzīvotāju skaitam, kāds ir Rēzeknes apkaimē, nav lietderīgi," norādīja Korsaks.

foto: rezekne24.lv

Komentāri