Mēneša laikā IKVD pieņems lēmumu par sodu Mālpils vidusskolas direktorei, Mixnews.lv

Mēneša laikā IKVD pieņems lēmumu par sodu Mālpils vidusskolas direktorei

фото

Sabiedrība | 2013. gada 25. februārī plkst. 07:11

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) uzsāktajā administratīvā pārkāpuma lietā pret Mālpils vidusskolas direktori Solvitu Lapiņu par izglītības iestādes vadītājas pienākumu nepildīšanu lēmums par sodu tiks pieņemts līdz marta beigām, ziņo LETA.

IKVD vadītāja Inita Juhņēviča informēja, ka Kvalitātes dienests ir konstatējis, ka Mālpils vidusskolas direktore pirms vairāku pedagogu pieņemšanas darbā nav pieprasījusi attiecīgās izziņas no Sodu reģistra par šo personu sodāmību. Šo pedagogu vidū esot arī skolotāja, kuras rīcība attiecībā pret sākumskolas skolēnu, kuram angļu valodas stundā bija palicis slikti, ir vērtējama kā prettiesiska un situācijai neatbilstoša. Skolas direktorei var tikt piemērota soda nauda no 50 līdz 200 latiem, kā arī IKVD informējot pašvaldību par administratīvās lietas izvērtēšanu var ieteikt pašvaldībai izvērtēt pārtraukt darba attiecības ar skolas direktori.

Juhņēviča sacīja, ka, ņemot vērā pieejamo informāciju un pārbaudes rezultātus, patlaban sliecas domāt, ka rosinās Mālpils pašvaldību atbrīvot viņu no amata.

IKVD vadītāja pastāstīja, ka pēdējā laikā ir ierosinātas vēl divas pārbaudes lietas skolās - par licencēšanas noteikumu pārkāpumiem un arī par izglītības iestādes vadītāja pienākumu nepildīšanu. Pagaidām gan Juhņēviča neatklāja, kurās skolās ir šie pārkāpumi, jo noris administratīvā lietvedība. Arī šajās lietās gala lēmums būs zināms mēneša laikā.

Foto: kasnotiek.com

Komentāri