Skrīveru pārdevēja maksās Bērnu slimnīcas lietā apsūdzētā Lisenko firmas parādu, Mixnews.lv

Skrīveru pārdevēja maksās Bērnu slimnīcas lietā apsūdzētā Lisenko firmas parādu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 25. februārī plkst. 07:18

Skrīveru novada iedzīvotāja Jekaterina Reidzāne turpmākos 15 gadus maksās svešus parādus, lai nenonāktu uz ielas un nezaudētu savu māju, kuru sieviete savulaik ieķīlājusi, palīdzot iegūt kredītu bijušajam darba devējam - firmai, kas piederējusi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) kukuļošanas lietā apsūdzētajam Aivaram Lisenko un viņa sievai, Skrīveru domes vadītājai Guntai Lisenko, ziņo LTV raidījums "De facto".

Savu īpašumu Reidzāne savulaik ieķīlājusi, lai nodrošinātu kredītu darba devējam, taču tas kredītu neatmaksāja un banka nolēma mājokli izsolīt. "Tagad kārtoju restrukturizāciju un uzņemos visas saistības uz sevis. Man cita varianta nav, man jau divi bērni Anglijā strādā, es domāju, ka man arī pašai būs jābrauc strādāt," sacījusi sieviete.

Pirms pieciem gadiem viņas darba devējs, SIA "Leidgunda" īpašnieks Lisneko sava veikala pārdevējai palūdzis "nelielu pakalpojumu" - uzņēmumam bijis nepieciešams 30 000 latu kredīts, bet tas nav dots bez galvotāja.

Pārdevēja piekritusi kredītu galvot, ieķīlājot savu māju, pretī saņemot solījumus mājai ielikt jaunus logus un nosiltināt, iecelt sievieti veikala vadītājas amatā un piešķirt dienesta auto, bet kredītu Lisenko solījis atmaksāt dažu mēnešu laikā. Solījumi kādu laiku daļēji pildīti, taču firma nonākusi finanšu grūtībās.

Laikā, kad it kā grūtībās nonākušajam uzņēmuma bija nepieciešama māja kā ķīla, valsts amatpersonas deklarācijā Lisenko bija norādījis skaidras naudas uzkrājumus 244 000 latu apmērā. Lisenko izsniegtie dāvinājumi 2009.gadā liecina, ka atdot bankai 30 000 latu parādu nevajadzēja būt problēmām, jo togad Lisenko deklarācijā neatšifrētām personām uzdāvinājis 200 000 latu un vēl 198 000 ASV dolāru.

Acīmredzot, uzņēmums kredītu nav apmaksājis, jo kādu dienu Reidzāne saņēmusi lēmumu par parāda piedziņu bezstrīdus kārtībā un māja nonākusi izsolē. Lai māju nezaudētu, viņai nepieciešami 3000 latu pirmajai iemaksai kredītam, lai otru reizi nopirktu pašas māju, par kuru turpmāk katru mēnesi maksās 150 latus, kas ir lielākā daļa no sievietes mēneša ienākumiem.

"Leidgundas" valdē joprojām ir Lisenko un viņa sieva Gunta Lisenko, kura šobrīd ir arī Skrīveru novada domes priekšsēdētāja, bet kura vairs nav starp tās īpašniekiem. "Pagale nedeg no vienas puses. Pagale deg no abām pusēm. Es uzņemos vainu vienā jautājumā par to, ka es laikus būdams Rīgā, visu laiku pumpēju savu privāto naudiņu iekšā. Ja viņa skries, lai viņa aizskrien vēl. Būs raidījums jūsu televīzijā, es aiziešu rīt iedošu maksātnespēju kompānijai," tā uz Reidzānes stāstu reaģējis Lisenko, vēlāk cenšoties panākt sarunas neatspoguļošanu sižetā un mēģinot panākt labvēlīga sižeta veidošanu, solot likt sievieti mierā, pretējā gadījumā draudot viņu izlikt uz ielas.

Lisenko atzinis, ka bijušās pārdevējas situāciju viņš neplāno risināt. Kā atzīmē raidījums, viņš izvēlējies agresīvu pretuzbrukuma taktiku, solot, ka par vēršanos pie medijiem sievietei nāksies bargi samaksāt. Lisenko tagad bijušo pārdevēju vaino visās uzņēmuma nedienās un sola, ka sievieti ieraus daudzos tiesu darbos. "Lai viņa iet kaut vai uz Maskavu žēloties. Man ir pilnīgi vienalga. Es viņu ielikšu divās, trīs tiesās. Trīs tiesas procesi būs pret to kundzi. Man arī vienalga, lai viņa žēlojas Latvijas Televīzijā vai tam Romas pāvestam. Pilnīgi vienalga," izteicies Lisenko.

"Jekaterina Reidzāne ļoti profesionāli izmantoja (vispirms ieguva) manu uzticību viņai, pēc tam šo uzticību ļoti veiksmīgi izmantoja savā labā, iegūstot (cik un kā, to konstatēs tiesa) savā labā daļu no tiem milzīgajiem zaudējumiem, kas viņas vadībā tika radīti SIA "Leidgunda". Uzskatu, ka Jekaterina Reidzāne apzināti radīja situāciju, lai SIA "Leidgunda" nonāktu tādos parādos, kura dēļ es nespēju atdot visu kredīta summu, radot Jekaterinai Reidzānei cietējas oriolu un pats galvenais, iedragājot manas sievas - Skrīveru novada domes priekšsēdētājas publisko tēlu trīs mēnešus pirms vēlēšanām," vēlāk skaidrojumu vēstulē izteicies Lisenko.

Lisenko solījis vērsties policijā ar vairākiem iesniegumiem, kā arī draudējis nepieļaut, ka Reidzāne turpinās dzīvot savā mājā - Lisenko māju izsolē nopirkšot un sievieti izlikšot uz ielas.

Foto: diena.lv

Komentāri