PVD: Aizdomas par krāpšanos ar zirga gaļu arī Latvijā, Mixnews.lv

PVD: Aizdomas par krāpšanos ar zirga gaļu arī Latvijā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 25. februārī plkst. 08:41

Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) ir aizdomas par krāpšanos ar zirga gaļu arī Latvijā.

PVD ģenerāldirektors Māris Balodis šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam "900 sekundes" norādīja, ka Latvijā varētu būt runa par "individuāliem incidentiem". PVD veiks liellopu gaļas produktu pārbaudes un par rezultātiem ziņos sabiedrībai.

Zirga gaļa tiek izmantota vairāku pārtikas produktu izgatavošanā, piemēram, desās, un tas tiek norādīts produkta marķējumā. Krāpšana izpaužas kā zirga gaļas izmantošana produktos, nenorādot to produkta marķējumā. Zirga gaļa ir lētāka par liellopu gaļu.

Eiropas pārtikas ražošanas nozari pamatīgi satricinājis tā dēvētais zirga gaļas skandāls, proti, produktos, kuru sastāvā uzrādīta 100% liellopu gaļa, atklāta arī zirga gaļa.

Lai gan zirga gaļa neapdraud patērētāju veselību, atbildīgie dienesti izteikuši satraukumu, ka gaļa varētu saturēt veterināro medikamentu fenilbutazonu, kas bieži tiek izmantots zirgu ārstēšanā. Šāda gaļa varētu apdraudēt cilvēku veselību, un to pārtikā lietot nav atļauts.

Eiropas Komisija aicinājusi visas Eiropas Savienības dalībvalstis no 1.marta veikt dezoksiribonukleīnskābju (DNS) testus liellopa gaļas produktiem, lai pārbaudītu, vai tajos nav zirga gaļa.

Arī Latvijas PVD gatavojas liellopu gaļas paraugu ņemšanai. Ārpuskārtas izmeklējumu veikšanai pieprasīts papildus finansējums.

Foto: wirtschaft.ch, zoo-farm.ru

Komentāri