LU "Zinātnes kafejnīcā" runās par parazītiem un to ietekmi uz veselību, Mixnews.lv

LU "Zinātnes kafejnīcā" runās par parazītiem un to ietekmi uz veselību

фото

Sabiedrība | 2013. gada 25. februārī plkst. 20:35

Latvijas Universitātes (LU) kafejnīcā 28.februārī plkst.18 notiks "Zinātnes kafejnīcas" pasākums, kurā runās par parazītiem un to ietekmi uz veselību, aģentūru LETA informēja LU Preses centrā.

Preses centrā norādīja, ka pēdējā laikā tiek daudz runāts par cilvēka organisma un apkārtējās vides piesārņojumu. Ūdens un pārtikas piesārņojuma, ķīmisko vielu un antibiotiku lietošanas, kā arī tūristu skaita pieauguma dēļ strauji palielinās inficēšanās ar dažāda veida parazītiem.

Parazīts ir organisms, kas dzīvo uz cita rēķina - uztur organismā paralēlu dzīvi, pārtiek no cita enerģijas, šūnām un pārtikas.

Parazīti daudz biežāk esot izplatīti starp iedzīvotājiem, nekā par to informēti medicīnas darbinieki. Cilvēka organismā var dzīvot vairāk nekā 100 dažāda veida parazītu, turklāt pastāv atšķirības starp dzīvnieku un augu parazītiem. Par to, ko ar tiem darīt - sadzīvot vai cīnīties -, sīkāk stāstīs eksperti.

Pasākumā Dr.Gunita Deksne no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" pastāstīs par pārtikas un dzīvnieku parazītiem. Bioloģijas fakultātes Zooloģijas un ekoloģijas katedras asociētais profesors Voldemārs Spuņģis stāstīs par cilvēku parazītiem, Bioloģijas fakultātes Cilvēka un dzīvnieku fizioloģijas katedras profesors Juris Imants Aivars runās par to, kādas imūnreakcijas izraisa parazīti mūsu organismā, bet profesore Biruta Bankina no Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultātes skaidros, vai augiem arī ir parazīti.

Pasākumu vadīs molekulārbiologs un SIA "GenEra" direktors Juris Šteinbergs. To varēs vērot arī tiešraidē LU portālā.

Zinātnes kafejnīcas mērķis ir neformālā vidē pie kafijas tases raisīt brīvu diskusiju par aktuāliem un sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem.

Pirms "Zinātnes kafejnīcas" pasākuma, 26.februārī, ieskatu aplūkotajā tēmā sniegs arī Radio NABA raidījums "Zinātnes vārdā", kurā viesosies Bioloģijas fakultātes Cilvēka un dzīvnieku fizioloģijas katedras profesors Juris Imants Aivars. Viņš pastāstīs gan par ''Zinātnes kafejnīcas'' diskusiju tēmu - parazītiem -, gan par savu pētniecisko darbību. Raidījuma sākums plkst.18.

Foto: LU Preses centrs

Komentāri