Ierēdne: Pieaugošā interese par privātstundām nerunā par labu izglītības kvalitātei skolās, Mixnews.lv

Ierēdne: Pieaugošā interese par privātstundām nerunā par labu izglītības kvalitātei skolās (1)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 27. februārī plkst. 15:50

Pieaugošā tendence skolēniem izmantot privātskolotāju pakalpojumus nerunā par labu izglītības kvalitātei skolās, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vadītāja Inita Juhņēviča, ziņo LETA.

Komisijas priekšsēdētājas biedre Vineta Poriņa (VL-TB/LNNK) IKVD vadītājai vaicāja, kā Latvijā pieaugošā tendence izmantot privātskolotāju sniegtās privātstundas saistāma ar izglītības kvalitāti.

"Es domāju, ka tas, ka arvien vairāk palielinās privātstundu izmantošana, nav labs radītājs. Tas nav labs rādītājs skolu izglītības kvalitātei, jo vecākiem iznāk maksāt papildus par to, ko valsts jau vienreiz ir samaksājusi," sacīja Juhņēviča, atzīstot, ka šādos apstākļos ir pamats vērtēt skolotāju darba kvalitāti. Ja skolotāji strādātu ļoti kvalitatīvi un visi vecāki būtu apmierināti, tad šīs privātstundas nebūtu nepieciešamas. Ierēdne pastāstīja, ka, piedaloties mācību stundās, IKVD secinājis, ka skolotājiem ir nepieciešams atbalsts metodikas ziņā.

Juhņēviča akcentēja, ka dienesta mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu un tiesisku izglītību, veicot izglītības kvalitātes monitoringu un sniedzot atbalstu izglītības procesa īstenošanā.

Foto: no vietnēm traces2craie.over-blog.com, intechgriti.in

Komentāri 1
xxxpirms 5 gadiem
ja nebūtu privātskolotāju tad skola neko neieliek un nedod tikai uzdod un viss un gaida rezultātus kuri var nolīgt privātskolotāju tiem ir ok kuri nē tiem kā ir tā ir jēga no skolā pavad;itā laika nu ļoti zema