Latvijas Žurnālistu savienība prasa apturēt NEPLP rīkoto konkursu uz LTV valdes amatiem, Mixnews.lv

Latvijas Žurnālistu savienība prasa apturēt NEPLP rīkoto konkursu uz LTV valdes amatiem

фото

Sabiedrība | 2013. gada 27. februārī plkst. 18:44

Latvijas Žurnālistu savienība (LŽS), kas ir mediju darbinieku arodorganizācija, aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) pārtraukt konkursu, kurā izvēlēs jauno Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāju un divus valdes locekļus, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja LŽS valdes priekšsēdētājs Juris Paiders.

"Latvijas Žurnālistu savienībai ir pamatotas bažas, ka NEPLP, rīkojot konkursu uz LTV valdi, bez objektīva un pārliecinoša pamatojuma ir liegusi tālāku dalību konkursā ļoti daudziem nozares profesionāļiem. Fināla stadijā uz LTV valdi galvenokārt ir izvirzīti cilvēki bez ilglaicīgas darba pieredzes Latvijas Televīzijā," raksta Paiders.

Tādēļ LŽS aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi apturēt konkursa norisi.

"Televīzijai, kuras vadība tiks izraudzīta slepeni un ar neskaidriem motīviem, nebūs morālu tiesību saukties par sabiedrisko televīziju," raksta Paiders.

Kā ziņoja portāls Mixnews, sakarā ar LTV jaunās valdes locekļu atlasi iesniegti vairāki protesti, tostarp viena sūdzība Administratīvajā rajona tiesā. Par savu atskaitīšanu sūdzējies bijušais mediju un izklaides industrijas darbinieks un uzņēmējs Juris Millers, ka arī augstskolas "Turība" lektors Jānis Rušenieks.

Atgādinām, ka uz LTV valdes priekšsēdētāja amatu kandidē mediju holdinga "Baltijas Mediju alianse" kādreizējais izpilddirektors Ivars Belte, pētījumu aģentūras "TNS Latvia" valdes priekšsēdētāja Ginta Krivma un bijušais LTV ģenerāldirektors Rolands Tjarve.

Uz LTV valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos kandidē bijušais radio "Star FM" programmu direktors Patriks Grīva, reklāmas aģentūras "Lowe Age Latvia" izpilddirektors Sergejs Ņesterovs un LTV septītā kanāla satura redaktore Jana Semjonova. Uz LTV valdes locekļa amatu finanšu un tehnoloģiju jautājumos kandidē VAS "Valsts nekustamie īpašumi" finanšu direktors Uģis Mālmanis un bijušais SIA "Baltcom TV" valdes loceklis Māris Skujiņš.

Foto: jonika.lv, lat.gorod.lv

Komentāri