NEPLP otrreiz nevērtēs LTV valdes kandidāta Jura Millera pieredzi, Mixnews.lv

NEPLP otrreiz nevērtēs LTV valdes kandidāta Jura Millera pieredzi

фото

Sabiedrība | 2013. gada 28. februārī plkst. 18:42

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šodien nolēma otrreiz nevērtēt Latvijas Televīzijas (LTV) jaunās valdes locekļu izvēles konkursa procesā noraidītā kandidāta Jura Millera profesionālo pieredzi.

Paziņojumā medijiem teikts, ka NEPLP izskatīja "Jura Millera 27.februāra iesniegumu un nolēma neveikt atkārtotu iesniegumā prasīto profesionālās pieredzes vērtēšanu. J.Millera pieredzes vērtējums tika veikts atbilstoši konkursa uz LTV valdes locekļu amatiem nolikumam un balstoties uz dokumentiem, kas tika iesniegti, piesakoties konkursam. NEPLP uzskata, ka tai ir jānodrošina līdzvērtīga iespēja kandidātiem, vērtēšanā balstoties uz iesniegtajiem pieteikuma dokumentiem".

Sarunā ar "Nozare.lv" Millers teica, ka gaidot oficiālu rakstisku paziņojumu par NEPLP lēmumu, lai apsvērtu turpmāku juridiski pamatotu rīcību. Bijušais mūzikas pasākumu producents un kādreizējais laikraksta "Vakara Ziņas" redaktors norādīja, ka NEPLP rīcība viņu nepārsteidza, taču viņš apšaubot NEPLP priekšsēdētāja Aināra Dimanta latviešu valodas prasmi, jo, viņaprāt, Dimants nespējot no Millera iesniegtā CV secināt, ka viņam kā kandidātam bijusi attiecīga pieredze.

Millers arī atzīmēja, ka saistībā ar iesniegumu esot NEPLP iesniedzis papildu paskaidrojumu par savu darbību mūzikas pasākumu, koncertu turnīru un koncertu tiešraižu organizēšanā, lai gan to vajadzētu saprast no jau iesniegtiem un šodienas NEPLP paziņojumā minētajiem dokumentiem, kuru starpā arī bija CV.

Noraidītais valdes amata kandidāts arī atsaucās uz NEPLP agrāk izteikto prasību, ka viņam jāprecizē tas, kādus darba uzdevumus viņš pildījis "Vakara Ziņās". Millers kā, viņaprāt, kuriozu, ja ne absurdu, nosauca faktu, ka NEPLP priekštece Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) savā laikā izteica LTV brīdinājumu saistībā ar sižetu, kurā kāda persona, kas atradās strīdā ar Milleru kā "Vakara Ziņu" redaktoru, esot kādā pārraidē izteikusi draudus Milleram.

Kā ziņoja portāls Mixnews, bez Millera arī divi citi pirmā atlases raundā noraidītie kandidāti dažādos veidos vērsušies pret NEPLP rīkotā konkursa gaitu.

Administratīvajā rajona tiesā 21.februārī ierosināta lieta pēc bijušā "Sabiedrības par atklātību Delna" vadītāja Roberta Putņa pieteikuma par NEPLP konkursa procedūru, kādā tā meklē jaunos LTV valdes locekļus, un augstskolas "Turība" lektors Jānis Rušenieks paziņoja, ka savu atskaitīšanu no LTV amatu kandidātu loka arī apstrīdēs Administratīvajā rajona tiesā, prasībā lūdzot tiesu apturēt konkursu.

Apturēt konkursu vakar aicināja arī Latvijas Žurnālistu savienība.

Foto: lat.gorod.lv, vieglicelot.lv

Komentāri