Esplanādes bērnu rotaļu laukumu pārcels uz Ziepniekkalnu, Mixnews.lv

Esplanādes bērnu rotaļu laukumu pārcels uz Ziepniekkalnu (3)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 28. februārī plkst. 23:44

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) rekonstrukcijas darbu dēļ Esplanādes parkā nāksies demontēt tur esošo bērnu rotaļu laukumu, kas pēc tam tiks uzstādīts Ēbelmuižas parkā, Ziepniekkalnā, ziņo LETA.

Bērnu rotaļu laukuma Esplanādē demontāžas un laukuma uzstādīšanai Ēbelmuižas parkā nepieciešamo 7301 latu lielo finansējumu piešķirs no Rīgas vides aizsardzības fonda līdzekļiem. Šādu lēmumu šodien atbalstīja Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja, taču galīgais lēmums par līdzekļu piešķiršanu būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš stāstīja, ka muzeja plānoto rekonstrukcijas darbu dēļ jau tagad teritorija ap muzeju ir iežogota un iežogojumā atrodas arī bērnu rotaļu laukums. Kā labākais risinājums izraudzīts bērnu rotaļu laukuma Esplanādē demontāža un no jauna uzstādīšana Ēbelmuižas parkā, kur šis rotaļu laukums tā arī paliks.

Līdz ar to LNMM galvenās ēkas rekonstrukcijas laikā Esplanādē bērnu rotaļu laukuma nebūs. Tas īsti nepamierina domnieci Litu Beiris (V), kura uzskata, ka parkā būtu iespējams atrast brīvu un atbilstošu vietu, kur bērniem atpūsties, jo Esplanāde ir parks Rīgas centrā, kur vecāki izmanto iespēju aizvest atpūsties savus bērnus. Tajā pašā laikā domniece pauda neapmierinātību ar to, ka ik vasaru Esplanādes parkā atrodas lielas piepūšamās atrakcijas, kas bojā kopējo šī parka tēlu.

Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks pieļāva iespēju, ka pēc muzeja rekonstrukcijas parkam būs nepieciešams veikt uzlabošanu, jo, neskatoties uz to, ka būvniekiem ir ierādīts ceļš, pa kuru drīkst braukt, pastāv iespēja, ka tiks izbraukātas citas parka teritorijas, tādējādi bojājot parku.

Viņš akcentēja, ka Esplanāde no Rīgas centrā esošajiem parkiem patlaban ir vissliktākajā stāvoklī, tādēļ pēc muzeja rekonstrukcijas darbu beigām būtu vērts domāt par šī parka uzlabošanu.

Kā ziņoja portāls Mixnews, muzeja rekonstrukcijā, restaurācijā un paplašināšanā tiks ieguldīti 24 miljoni latu, no kuriem 15 miljonus latu piešķir Rīgas dome, 8 miljoni tiks piesaistīti no Eiropas Savienības līdzekļiem, bet 1,2 miljoni ir valsts finansējums. Būvdarbu nodrošināšanai Rīgas dome plāno aizņemties 24 miljonus latu no Valsts kases vai kredītiestādes.

LNMM rekonstrukciju plānots pabeigt 2015.gada vidū.

Foto: vietas.lv, riga2014.org

Komentāri 3
SOLOpirms 6 gadiem
LAI SLAVĒTS NILS - LABDARIS UN BRĪNUMVĪRS!
centispirms 6 gadiem
Pareizi. Lai centra iedzīvotājiem arī būtu iemesls kādreiz aizbraukt uz Ziepniekkalnu, citādi viņi nemaz nav lietas kursā, kā cilvēki dzīvo citos pilsētas rajonos.
aiepirms 6 gadiem
Tas tiešām būs ''izdevīgi'' Centra iedzīvotājiem!!!