Jaunā parauga dzimšanas apliecības varēs saņemt no 11.marta (papildināta), Mixnews.lv

Jaunā parauga dzimšanas apliecības varēs saņemt no 11.marta (papildināta)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 1. martā plkst. 10:33

Ar jaunāko informāciju papildināta visa ziņa

Jaunā dizaina dzimšanas apliecības visā Latvijā sāks izsniegt 11.martā, ziņo LETA.

Kā informēja tieslietu ministra Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) padomnieks Jānis Tomels, darbs pie jaunā dizaina apliecībām noritēja ļoti strauji un šodien jaunās veidlapas tiks saņemtas no tipogrāfijas Tieslietu ministrijā (TM).

Lai jaunās dzimšanas apliecības visā Latvijas teritorijā tiktu izsniegtas vienlaicīgi, ministrija šodien vienojās par konkrētu datumu, tas ir, 11.martu.

Kā paskaidroja Tomels, informācija tiks nosūtīta visām dzimtsarakstu nodaļām Latvijā, un veidlapu varēs saņemt Dzimtsarakstu departamentā Rīgā.

Kā ziņoja portāls Mixnews, turpmāk uz labāka papīra veidlapām būs jau gatava krāsaina pamatne ar ģerboni, kas centralizēti tiks izplatīta uz visām pašvaldībām, un uz vietas nodaļām vajadzēs tikai ievietot attiecīgo informāciju uz sagatavotajām veidlapām.

Tāpat Tomels iepriekš norādīja, ka viena šāda veidlapa varētu izmaksāt no pieciem līdz astoņiem santīmiem.

Atgādinām, ka Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) bija nosūtījusi vēstuli Bordānam par izmaiņām civilstāvokļa aktu reģistrāciju apliecinošajos dokumentos, jo saņēmusi daudzu iedzīvotāju emocionālas un sašutuma pilnas vēstules par pašreizējo bērnu dzimšanas apliecību noformējumu.

Foto: rigastulki.lv, maminuklubs.lv

Komentāri