Nodokļu parādus vēlas piedzīt arī no viņpasaules, Mixnews.lv

Nodokļu parādus vēlas piedzīt arī no viņpasaules (3)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 1. martā plkst. 10:53

Smiltenes novada pašvaldība pieprasījusi šogad samaksāt nekustamā īpašuma nodokli rīdziniecei Gaidai Dukštai, kura mūžībā aizgājusi jau pagājušajā gadā. Nelaiķei arī aizrāda, ka nav noslēgts atkritumu izvešanas līgums, ziņo laikraksts "Latvijas Avīze"

Sieviete mirusi pagājušā gada 22.decembrī, bet janvāra beigās pašvaldības sūtītajā paziņojumā par nekustamā īpašuma nodokli par divām garāžām vēstīts, ka nelaiķe ir parādā pašvaldībai 10,49 latus, tostarp 5 lati nav samaksāti par pagājušo gadu un 49 santīmi aprēķināti par nodokļa maksājuma kavējumu, taču G. Dukšta arī nemaz vairs nebija garāžu īpašniece.

Izrādījās, ka abas garāžas Smiltenē uzceltas uz zemes, uz kuru kopā ar divstāvu dzīvojamo ēku G. Dukštai atjaunoja īpašuma tiesības jau pirms divdesmit gadiem. Zemesgrāmatā lasāms, ka 1998. gadā viņa pārdevusi īpašumu uzņēmumam "Ozols", bet kopš 2003.gada tas pieder kādai privātpersonai.

Kā "Latvijas Avīzei" skaidroja Smiltenes novada pašvaldības nekustamo īpašumu nodaļas nekustamā īpašuma nodokļa inspektore Inese Lazdiņa, nodokļa paziņojumi gan par pagājušo gadu, gan šogad sūtīti tāpēc, ka Valsts zemes dienesta uzturētajā Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistrā abas garāžas joprojām reģistrētas uz G. Dukštas vārda. Zemesgrāmatā reģistrētā jaunā zemes un dzīvojamās ēkas īpašnieka vārdu datorā viņa gan redzot, bet īpašumu piederību grozīt nevarot.

Pašvaldības darbiniece atzina, ka noticis nelāgs pārpratums un solījusi, ka kļūda tiks izlabota.

Nelaiķes meita Regīna stāsta, ka jau pagājušā gada sākumā, kad māte saņēmusi pirmo nodokļa maksājuma paziņojumu, viņa ziņojusi pašvaldībai, ka Smiltenē viņai sen nekas vairs nepieder. Jau toreiz nekustamā īpašuma nodokļa inspektore Dzintra Stīpniece apsolījusi šo lietu nokārtot.

Regīnas pacietības mērs bijis pilns, kad šogad 15.februārī viņa saņēmusi Smiltenes novada domes izpilddirektora Kārļa Lapiņa parakstītu vēstuli, kurā G. Dukšta brīdināta, ka nav noslēgts atkritumu izvešanas līgums un ka maijā pašvaldība pārbaudīšot, kā Dukšta iekļāvusies "pašvaldības kopējā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā". Ja atklāsies, ka nebūs noslēgts līgums, varot uzlikt administratīvu sodu. "Tā ir ņirgāšanās par mirušu cilvēku," saka nelaiķes meita.

Smiltenes novada domes izpilddirektors K. Lapiņš atzīst, ka vēstules nosūtīšana G. Dukštai ir pašvaldības darbinieku vaina.

"Februārī vēstules ar aicinājumiem noslēgt atkritumu apsaimniekošanas līgumus esam izsūtījuši aptuveni 1500 īpašniekiem. Diemžēl, parakstot tik daudz vēstuļu, man pašam nav iespējams pārbaudīt datus par katru īpašumu un tā īpašnieku. Diemžēl pirms vēstules nosūtīšanas nepārbaudījām, ne kam pieder īpašums, ne to, ka kādreizējā īpašniece ir mirusi. Tagad mums atliek vien šo kļūdu labot un atvainoties piederīgajiem," taisnojas pašvaldības amatpersona.

Foto: diary.ru, commons.wikimedia.org

Komentāri 3
faktspirms 5 gadiem
...Pašvaldības darbiniece atzina, ka noticis nelāgs pārpratums un solījusi, ka kļūda tiks izlabota...
--------------
Šāda darbiniece nekavējoties jāpadzen no darba. Visās pašvaldībās šādu darbinieku ir pietiekami daudz.
NORMApirms 5 gadiem
tā taču sen jau ir norma! arī tuvinieki, kas turpina izņemt pensiju mirušās vecmāmiņas vietā... un citi - mantinieki, kuri ilgi rēķina, vai pieņemt mantojumu, kurā lielāko daļu veido parādsaistības.
tttvvdbfvgpirms 5 gadiem
Nu tas vispār kaut kāds ārprāts! Kas viņiem pašvaldībā tur sēž par cilvekiem, ka nezina, ka cilvēks jau sen ir miris! Īpaši pārsteidz - "Zemesgrāmatā reģistrētā jaunā zemes un dzīvojamās ēkas īpašnieka vārdu datorā viņa gan redzot, bet īpašumu piederību grozīt nevarot"