Eiropā atzīmē Vienlīdzīgas darba samaksas dienu, Mixnews.lv

Eiropā atzīmē Vienlīdzīgas darba samaksas dienu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 1. martā plkst. 11:35

Šodien visā Eiropas Savienībā jau trešo gadu atzīmē Vienlīdzīgas darba samaksas dienu.

Kā ziņoja portāls Mixnews, sieviešu vidējā darba samaksa Latvijā jau vairākus gadus ir 15% līdz 19% mazāka nekā vīriešu atalgojums. Tomēr nevienlīdzīgs atalgojums starp dzimumiem neesot tikai Latvijas problēma. Labklājības ministrija (LM) norāda, ka sieviešu darba samaksa visā Eiropā joprojām ir vidēji par 17% zemāka nekā vīriešu atalgojums.

"Pārsvarā atšķirīgas darba samaksas cēloņi ir saistīti ar izglītības un karjeras izvēli, ko lielā mērā ietekmē tradicionāli iesakņojušies uzskati par sievietēm un vīriešiem atbilstošām profesijām," skaidro LM.

Ministrija uzskata, ka būtisks priekšnoteikums vienlīdzīgas darba samaksas nodrošināšanā ir ne tikai sabiedrības informētības veicināšana, bet arī sadarbība ar darba devējiem un arodbiedrībām, lai meklētu labākos risinājumus, kā šīs atšķirības mazināt.

Lai veicinātu informētību un analizētu situāciju Latvijā no dažādiem aspektiem, LM 21.martā rīkos diskusiju, kurā kopā ar ministriju un citu valsts institūciju speciālistiem, akadēmiskās vides ekspertiem, darba devēju un arodbiedrību pārstāvjiem meklēs risinājumus nevienlīdzīga atalgojuma tendences mazināšanai.

Foto: argerusa.com, forum.aforex.ru

Komentāri