Rīgas aptiekās cer atjaunot nederīgo medikamentu bezmaksas savākšanu, Mixnews.lv

Rīgas aptiekās cer atjaunot nederīgo medikamentu bezmaksas savākšanu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 1. martā plkst. 19:29

Rīgas aptiekās varētu tika atjaunota sistēma, kas paredz iespēju iedzīvotājiem bez maksas nodod nederīgos medikamentus, ziņo LETA.

Šāda iespēja tiks nodrošināta, ja no Vides aizsardzības fonda līdzekļiem par 3600 latiem tiks īstenots projekts par bīstamo atkritumu savākšanu no Rīgas aptiekām.

Kā aģentūrai LETA stāstīja Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš, paredzēts, ka aptiekās, līdzīgi kā lielveikalos izvietotas izlietoto bateriju savākšanas kārbas, tiks izvietoti nelieli slēgta tipa konteineri, kurā iedzīvotāji varēs nodot medikamentus, kuriem ir beidzies derīguma termiņš.

Kļaviņš uzsvēra, ka pašvaldība ir ieinteresēta, lai nederīgie medikamenti tiktu savākti un pēcāk nonāktu tam paredzētā vietā, nevis kopā ar sadzīves atkritumiem nonāktu Getliņu atkritumu poligonā, kur nederīgie medikamenti nevis palīdz gāzu ražošanā, bet vairo baktērijas.

Pirmo reizi Rīgas vides aizsardzības fonds 4000 latu iedzīvotājiem nederīgo medikamentu savākšanas sistēmas izveidošanai Rīgas pilsētā piešķīra 2005.gadā, bet pēc tam finansējuma piešķiršana tika pārtraukta.

Ja nederīgie medikamenti tiek izmesti konteinerā, tie kopā ar sadzīves atkritumiem nonāk izgāztuvēs, kur var notikt neparedzama reakcija ar citiem atkritumiem, kā arī pastāv iespēja, ka tie nonāks gruntī vai kāda dzīvā organisma gremošanas traktā. Savukārt kanalizācijas sistēmās aizskalotie medikamenti nonāk ūdens attīrīšanas iekārtās un var izraisīt negatīvu ietekmi uz tur izmantotajām aktīvajām dūņām.

Jau ziņots, ka Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja šonedēļ akceptēja Vides aizsardzības fonda līdzekļu piešķiršanu 34 projektiem par kopējo summu 699 950 lati. Vides aizsardzības fonda projektus vēl vērtēs Finanšu un administrācijas lietu komiteja, bet gala lēmumu par līdzekļu sadali pieņems Rīgas dome. _ Foto: no vietnēm ddw-online.com, euroaptieka.lv_

Komentāri