Ziemeļkurzemē vietām traucēta elektroapgāde; stiprais vējš sasniedzis Zemgali, Mixnews.lv

Ziemeļkurzemē vietām traucēta elektroapgāde; stiprais vējš sasniedzis Zemgali

фото

Sabiedrība | 2013. gada 3. martā plkst. 13:08

Stiprā vēja dēļ dienas pirmajā pusē Ziemeļkurzemē šorīt tika reģistrēti avārijas elektrības apgādes atslēgumi 184 transformatoru punktos. Pusdienlaikā stiprais vējš ir sasniedzis Zemgales reģionu, ziņo aģentūra LETA.

Kā informēja A.S "Latvenergo" pārstāve Ivita Bidere, šorīt, vējam Kurzemes pusē sasniedzot vētras spēku - 27 metrus sekundē, elektroapgādes traucējumi tika konstatēti atsevišķās elektrolīnijās Ventspils, Ugāles, Valdemārpils un Talsu apkārtnē. Bojājumu skaits nav liels, taču, ņemot vērā Latvijas elektrolīniju specifiku - tās ir ļoti garas, elektroapgādes traucējumi bija aptuveni 1000 klientiem.

Iesaistot papildu brigādes, lielākā daļa avārijas atslēgumu ir novērsti. Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, līdz plkst.13 vējš no Kurzemes pārvietosies Rīgas, Bauskas, Skrīveru virzienā, sasniedzot 20 metrus sekundē.

Situācija elektroapgādē kopumā ir stabila, brigādēm operatīvi novēršot vēja izraisītos bojājumus atbilstoši tā virzībai, informēja Bidere.

Patlaban atslēgumi atsevišķās līnijās konstatēti Dobeles, Saldus apkārtnē dažiem simtiem mājsaimniecību un Jūrmalas-Ķekavas elektrolīnijā. AS "Sadales tīkls" brigādes strādā pastiprinātā režīmā - bojājumu novēršanā Kurzemes un Zemgales novados iesaistītas 23 brigādes.

"Situācija ir ļoti mainīga, tāpēc ir grūti pateikt, cik klientu ir palikuši bez elektrības. Katram transformatoru punktam ir pieslēgti kādi pāris simti klientu. Lielākie elektroapgādes traucējumi bijuši Ventspils, Ugāles un Valdemārpils apkārtnē" sacīja Bidere.

Viņa informēja, ka daudzās vietās elektrības apgāde jau esot atjaunota. Bidere norādīja, ka kopumā atslēgumu skaitu var raksturot kā nelielu.

Šorīt 8:35 Ventspils novērojumu stacijā ziemeļrietumu vējš brāzmās sasniedza 26,4 metrus sekundē, - liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Tas ir stiprākais vējš kopš pagājušā gada gada 26.oktobra. Rīgā stiprākais vējš gaidāms dienas vidū.

Foto: no vietnēm nekrize.lv, focus.lv

Komentāri