Plaša interese par dalību topošajā Kiberaizsardzības vienībā, Mixnews.lv

Plaša interese par dalību topošajā Kiberaizsardzības vienībā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 3. martā plkst. 14:19

Divu nedēļu laikā pēc tam, kad tika publiskota informācija par Zemessardzes sastāvā topošo Kiberaizsardzības vienību, interesi par darbošanos tajā izrādījuši 50 cilvēki, ziņo aģentūra LETA.

Kā pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) preses pārstāve Dace Kundrāte, tuvākajā laikā šiem kandidātiem tiks izsūtīta anketa, kas ļaus konkrētāk apzināt viņu zināšanas, prasmes un motivāciju dalībai vienībā.

Kandidāti interesējas par vispārējām prasībām, lai iestātos Zemessardzē, kā arī par vienības koncepciju un turpmāko tās attīstību un darbību.

Ņemot vērā, ka daļa interesentu nav pārliecināti, vai viņu fiziskā sagatavotība un veselības stāvoklis atbilst Zemessardzes vispārējām prasībām, Nacionālie bruņotie spēki norāda, ka šīs prasības tiks vērtētas kontekstā ar vienības tiešo uzdevumu izpildi informācijas tehnoloģijas drošības jomā.

Informācijas apmaiņa par kiberzemessargu rekrutēšanu notiek, izmantojot elektroniskā pasta adresi "kibersargs@mil.lv".

MixNews.lv jau ziņoja, ka Zemessardzes sastāvā topošo Kiberaizsardzības vienību varētu izveidot līdz rudenim un tajā varētu darboties aptuveni 100 cilvēku.

Plānots, ka Kiberaizsardzības vienība apvienos augsti kvalificētus informācijas tehnoloģiju ekspertus, kuri sniegs savu atbalstu valsts drošības un aizsardzības uzdevumu izpildē. Vienības galvenā funkcija būs sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijai CERT.LV un bruņoto spēku vienībām konflikta situācijās, lai novērstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentus, ja CERT.LV resursi būs nepietiekami.

Informācijas tehnoloģiju eksperti vienībā varēs darboties no darba brīvajā laikā, un tie vienībā varēs iestāties brīvprātīgi saskaņā ar Zemessardzes likumu.

Dalība vienībā sniegs iespēju ekspertiem veidot regulāru sadarbību, pilnveidot zināšanas nacionālā un starptautiskā līmenī, piedalīties kiberuzbrukumu novēršanas mācībās, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalstīt valsts un privātās struktūras.

Darbošanās vienībā brīvprātīgajiem piedāvās bez maksas iepazīties ar jaunākajiem pasaules sasniegumiem un informāciju Eiropas Savienības un NATO iekšienē. Šādā veidā cilvēki iegūs plašākas zināšanas un piedevām varēs doties komandējumos un piedalīties mācībās.

"Kiberzemessargiem" vajadzēs pielaidi valsts noslēpumam, jo šādiem cilvēkiem būs nepieciešams saskarties ar lietām, kas saistītas ar valsts drošību.

Pagaidām nav zināms, cik lielus līdzekļus prasīs šādas vienības izveide.

Foto: c4i-technology-news.blogspot.com

Komentāri