"Hesburger" draud vērsties pret internetā izplatītā joka par "zirga burgeru" vaininiekiem, Mixnews.lv

"Hesburger" draud vērsties pret internetā izplatītā joka par "zirga burgeru" vaininiekiem

фото

Sabiedrība | 2013. gada 3. martā plkst. 15:52

Ātrās ēdināšanas tīkls "Hesburger" sociālajos tīklos izplatījis brīdinājumu, ka vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs par mēģinājumiem jokot par uzņēmuma nosaukumu sakarā ar zirgu gaļas skandālu pārtikas produktos, ziņo aģentūra LETA.

Sociālajos tīklos tiek izplatīti joku attēli, kuros restorānu tīkla "Hesburger" nosaukums, nemainot tā korporatīvās krāsas un fontu, tiek atveidots kā "Horseburger" (zirga burgers - angļu val.), tādējādi dodot mājienu par visā Eiropā un arī Latvijā izplatījušos skandālu par zirgu gaļas pievienošanu pārtikas produktiem, to uzdodot par liellopu gaļu.

"Hesburger" norāda, ka "interneta vidē izplatītais joks, negodprātīgi un nepamatoti ņirgājoties par "Hesburger" logotipu un sasaistot to ar globālo pārtikas ražotāju skandālu, grauj uzņēmuma reputāciju un var neatgriezeniski ietekmēt tā darbību".

"Hesburger" vērš interneta sociālo tīklu lietotāju uzmanību, ka "pret visiem, kuri dalīsies ar šo neveiksmīgo joku, "Hesburger" var izmantot iespēju vērsties tiesībsargājošajās instancēs, tādējādi aizsargājot uzņēmuma reputāciju".

"Hesburger" apgrozījums Latvijā 2011.gadā sasniedzis gandrīz desmit miljonus latu, kas ir par aptuveni 40% jeb trim miljoniem latu vairāk nekā 2010.gadā.

Kā zināms, pagājušajā nedēļā vairākās Latvijas kautuvēs un vienā gaļas pārstrādes uzņēmumā - SIA "Forevers" - tika konstatētas aizdomīgas darbības ar zirga gaļu. Lopu kautuvei Ērgļu novadā "Aibi" tiks piemērots sods par pārtikas izsekojamības nenodrošināšanu 500 latu apmērā saistībā ar to, ka kautuve uzņēmumam "Forevers" piegādāto zirga gaļu uzdevusi par liellopu gaļu.

Pārkāpumus PVD ir konstatējis arī SIA "Viļumene", ZS "Kalnpierbes" un SIA "Musino" kautuvēs, kurās nav nodrošināta zirga gaļas izsekojamība.

Foto: no vietnes telegraph.co.uk

Komentāri