Latvijā samazinās gripas izplatība, Mixnews.lv

Latvijā samazinās gripas izplatība

фото

Sabiedrība | 2013. gada 5. martā plkst. 13:16

Pagājušajā nedēļā gripas izplatība Latvijā samazinājusies par 18%, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa datiem, ziņo LETA.

Epidemiologi gan uzsver, ka gripas izplatība joprojām ir vērtējama kā plaša. Iepriekšējā nedēļā ar gripu vidēji slimoja 370 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju, savukārt pirms nedēļas, no 28.februāra līdz 3.martam, tika reģistrēti 452 gripas pacienti uz 100 000 iedzīvotāju.

Aizvadītajā nedēļā gripas gadījumi reģistrēti visās desmit monitoringā ietvertajās teritorijās. Visaugstākā gripas intensitāte tika novērota Liepājā un Jelgavā, turklāt saslimstība palielinājusies četrās pilsētās - Gulbenē, Jūrmalā, Rēzeknē un Ventspilī. Pārējās sešās pilsētās tā samazinājusies.

Turpinājis samazināties arī slimnīcās nogādāto gripas slimnieku skaits, kā arī to pacientu skaits, kuriem bijušas gripas izraisītas komplikācijas. Monitoringā iesaistītās 11 slimnīcas sniegušas informāciju par 139 hospitalizētiem pacientiem ar diagnozi gripa un 70 pacientiem ar diagnozi gripas izraisītā pneimonija.

Kopš epidēmijas sākuma līdz šī gada 5.martam SPKC ir saņēmis informāciju par 37 nāves gadījumiem, kad pacientiem saslimšana ar gripu bijusi laboratoriski apstiprināta vai bijušas aizdomas par gripas infekciju. Pacienti galvenokārt bijuši vecuma grupā virs 50 gadiem, un lielākai daļai mirušo konstatētas hroniskas slimības vai citi riska faktori.

Pagājušās nedēļas laikā samazinājusies arī saslimstība ar citām augšējo elpceļu infekcijām un reģistrēti vidēji 1255 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

SPKC epidemiologi atgādina, ka epidēmijas periods parasti ilgst 8-14 nedēļas. Par epidēmijas beigām paziņo, ja vismaz divu nedēļu laikā nevienā no gripas monitoringā iesaistītajām teritorijām saslimstība ar gripu nepārsniedz 100 saslimšanas gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Savukārt pēc Latvijas Infektoloģijas centra prognozēm tuvākajā laikā saslimstība ar gripu nemazināsies, jo vienlaicīgi cirkulē četri gripas vīrusu apakštipi, portālam "Mixnews.lv" pavēstīja Latvijas Infektoloģijas centra direktore Baiba Rozentāle.

Viņa norādīja, ka Latvijā tas ir ļoti rets gadījums, kad epidēmijas laikā cirkulē divi B vīrusu apakštipi vienlaicīgi ar A, un ir staptautiski atzīts, ka šī ir šis epidēmijas īpatnība.

Komentāri