Vairums pārtikas tirdzniecības tīklu pārtrauc tirgot konservus ar nemarķētu zirga gaļu, Mixnews.lv

Vairums pārtikas tirdzniecības tīklu pārtrauc tirgot konservus ar nemarķētu zirga gaļu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 5. martā plkst. 16:34

"Iki" veikalu operators SIA "Palink" un "Elvi" franšīzes devēja un turētāja SIA "Pārtikas tirdzniecības apvienība" ir pārtraukušas SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" ražoto liellopu gaļas konservu tirdzniecību, ziņo "Nozare.lv".

"Palink" pārstāvis Raimonds Janševskis skaidroja, ka šāds lēmums pieņemts, domājot par pircējiem, un tas būs spēkā, līdz no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) tiks saņemti oficiālie pārbaudes rezultāti par iespējamo zirga gaļas klātesamību "Rēzeknes gaļas kombināta" produkcijā.

"Elvi" franšīzes devējas un turētājas SIA "Pārtikas tirdzniecības apvienība" komercdirektore Laila Vārtukapteine atzīmēja, ka tirdzniecība ar "Rēzeknes gaļas kombināta" konserviem tika pārtraukta vakar, kad no veikaliem tika atsaukti gaļas konservi, par kuriem bija izteiktas aizdomas. Tāpat apturēts šo produktu iepirkums no "Rēzeknes gaļas kombināta.

Arī veikalu tīkla "Maxima" pārstāvis Ivars Andiņš informēja, ka uzņēmums ir saņēmis ražotāja - "Rēzeknes gaļas kombināts" - informāciju par viņu produkta neatbilstību kvalitātes prasībām.

"Līdz ar šodienu izņemam no tirdzniecības ražotos "Rēzeknes gaļas kombināta" divu veidu gaļas konservus," sacīja Andiņš.

Patlaban uz laboratoriju Lielbritānijā ir nosūtīti vairāki gatavās produkcijas paraugi, kas saistībā ar zirga gaļas skandālu pirmdien un otrdien paņemti SIA "Rēzeknes gaļas kombināts", un atbildes tiek solītas divu nedēļu laikā. Tikmēr no Lietuvas kolēģiem joprojām vēl nav saņemta oficiāla atbilde par tirdzniecības apturēšanu ar uzņēmumā ražotajiem liellopu gaļas konserviem.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienests atradis zirga gaļas klātbūtni SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" ražotājos liellopu gaļas konservos un patlaban visu produkciju ir atsaucis no tirdzniecības.

1.martā Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienests aizliedza valstī tirgot arī Latvijā ražotos "Kuršu zemes" gaļas konservus, kuru sastāvā atklāta zirga gaļa.

Tikmēr Latvijas PVD veic pārbaudi "Kuršu zemē", lai noskaidrotu, kur iegūta konservos izmantotā zirga gaļa un kādēļ šī informācija nav norādīta produktu marķējumā.

Atgādinām, ka pagājušajā nedēļā vairākās Latvijas kautuvēs un vienā gaļas pārstrādes uzņēmumā - SIA "Forevers" - ir konstatētas aizdomīgas darbības ar zirga gaļu.

Lopu kautuvei Ērgļu novadā "Aibi" tiks piemērots sods par pārtikas izsekojamības nenodrošināšanu 500 latu apmērā saistībā ar to, ka kautuve uzņēmumam "Forevers" piegādāto zirga gaļu uzdevusi par liellopu gaļu.

Pārkāpumus PVD ir konstatējis arī trīs citās kautuvēs - SIA "Viļumene", ZS "Kalnpierbes" un SIA "Musino", kurās nav nodrošināta zirga gaļas izsekojamība.

Foto: nasha.lv, diapazon.kz

Komentāri