"Par dzimto valodu!" līderu prasību pret Bordānu par 10 000 latu piedziņu skatīs maijā, Mixnews.lv

"Par dzimto valodu!" līderu prasību pret Bordānu par 10 000 latu piedziņu skatīs maijā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 6. martā plkst. 10:30

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā 13.maijā izskatīs partijas "Par dzimto valodu!" līderu Vladimira Lindermana, Jevgēnija Osipova un Ilariona Girsa prasību pret tieslietu ministru Jāni Bordānu (VL-TB/LNNK) par 10 000 latu morālā kaitējuma piedziņu saistībā ar godu un cieņu aizskarošu ziņu izteikšanu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Lieta bija jāskata jau februāra beigās, tomēr tiesneses slimības dēļ tā bija noņemta no izskatīšanas.

Bordāns jau iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka "Par dzimto valodu" līderu sūdzība ir "margināla problēma", kas nav apsverama valstiskā līmenī, tāpēc viņš no jebkādiem komentāriem atturējās.

Kā ziņots, partijas līderi savā prasībā uzsver, ka tieslietu ministra paziņojumā viņi ir nosaukti par nevalstiski noskaņotiem cilvēkiem, kas sabiedrībā kurina naidu, savukārt partijas rīcība, pēc ministra teiktā, esot vērsta pret Latvijas valsts konstitucionālajām vērtībām.

Reaģējot uz partijas "Par dzimto valodu!" reģistrēšanu Uzņēmumu reģistrā (UR), Bordāns pauda viedokli, ka "valstij naidīgi noskaņotu politisko partiju reģistrācijas iespējamība ir tiešs demokrātijas apdraudējums un to nedrīkst pieļaut".

Bordāna skatījumā, demokrātiskā valstī nav pieļaujams, ka "politiskajās partijās, proti, organizācijās, kuru pašsaprotamais mērķis ir iegūt varu valstī, darbojas un tās vada personas, kuras aktīvi veicina naida izpausmes sabiedrībā". "Šādu pretvalstiski noskaņotu personu dibināts un vadīts politisks spēks apdraud sabiedrības drošību," ir pārliecināts Bordāns.

Partijas "Par dzimto valodu!" līderi iepriekš savā paziņojumā norādīja, ka tik augstai amatpersonai neklātos šādi izteikties, tāpēc par saviem vārdiem būs jāatbild tiesā un jāpaskaidro, kādas konstitucionālās vērtības partija pārkāpj.

Komentāri