Simtiem cilvēku atvadās no dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa (FOTO), Mixnews.lv

Simtiem cilvēku atvadās no dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa (FOTO)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 6. martā plkst. 13:04

Šodien Rīgas Domā ierodas visu paaudžu pārstāvji, lai atvadītos un izrādītu cieņu dzejniekam un publicistam Imantam Ziedonim, ziņo LETA.

фото

Lai atvadītos no dzejnieka, ieradušies simtiem cilvēku un pie Rīgas Doma izveidojusies cilvēku rinda.

фото

фото

фото

фото

Kopš baznīcas durvju atvēršanas brīža cilvēku, kas ir ieradušies nolikt ziedus vai citādi pieminēt dzejnieku, pakāpeniski kļūst arvien vairāk. Izrādīt godu Ziedonim ierodas sabiedrībā pazīstami cilvēki, tostarp aktieri, mūziķi, rakstnieki, politiķi.

фото

фото

фото

фото

Gaišu noskaņu baznīcā rada paša Ziedoņa dzejas lasījumu ieraksti, cilvēku noliktie ziedi, kā arī mūziķu priekšnesumi, kas veltīti tautā iemīļotā dzejnieka piemiņai.

фото

фото

фото

Doma laukumā ir novietots projektors un ekrāns, uz kura arī garāmgājējiem ir iespējams redzēt dievnamā notiekošo.

фото

фото

Plkst.13 Rīgas Domā sāksies Ziedonim veltīts dievkalpojums, ko vadīs mācītājs Juris Rubenis. Mūžībā aizgājušais dzejnieks zemes klēpī tiks guldīts Engures novada Ragaciema kapos.

фото

Doma baznīcā izskanēs paša Ziedoņa lasījumu ieraksti un Latvijas mūziķu veltītie priekšnesumi dzejnieka piemiņai. Piemiņas ceremonijā līdz 13 muzicēs Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris, Jāzepa Mediņa zēnu koris, dziedātājs Renārs Kaupers, Latvijas Radio koris, koris "Kamēr...", orķestris "Sinfonietta Rīga", Dārziņa vīru koris, koris "Ave Sol", pianists Vestards Šimkus, flautiste Dita Krenberga, dziedātāja Ieva Parša, maestro Raimonds Pauls un "Sinfonietta Rīga" stīgu kvartets.

фото

Mācītāja Jura Rubeņa dzejniekam veltītais dievkalpojums noritēs no plkst.13 līdz 13.45. Īsi pirms dievkalpojuma ieeja baznīcā būs liegta. Pasākuma norises tiešraidi nodrošinās Latvijas Televīzija un Latvijas Radio, savukārt Doma laukumā būs novietots ekrāns un skaļruņi, lai lielas cilvēku plūsmas gadījumā notiekošo varētu vērot arī ārpus baznīcas.

Respektējot Ziedoņa ģimenes lūgumu, bēru organizācijas komisija aicina visus atvadīties gribētājus būt saprotošiem un tolerantiem - nefotografēt un nefilmēt atvadīšanās procesa gaitu Rīgas Domā.

Dzejnieks tiks guldīts zemes klēpī Ragaciema kapos, piedaloties tikai tuvākajiem cilvēkiem. Organizatori nogādās dzejniekam veltītos ziedus līdz kapavietai Ragaciemā, ja tie tiks nolikti Doma laukumā pie lielā ekrāna. Vēloties pieminēt Ziedoni un apliecināt viņa gara nemirstību, nodibinājuma "Rīga 2014" brīvprātīgie šodien organizē akciju "Ziedonis ir dzīvs!".

Šodien ikviens Ziedoņa daiļrades cienītājs aicināts plkst.14 balsī, klusināti, domās, dziesmā, no grāmatas, no galvas, no datora, mājās, darbā vai uz ielas, bet no sirds lasīt Ziedoņa darbus.

Tautā mīlētais latviešu dzejnieks un publicists Ziedonis mūžībā aizgāja divus mēnešus pirms savas 80 gadu jubilejas 27.februārī. Viņš darbojies arī kā īsās prozas (epifāniju) autors, tulkotājs, scenārists un ir viens no populārākajiem latviešu literāro pasaku autoriem. Būtisks ir arī Ziedoņa kā spilgta atmodas laika politiskā darbinieka ieguldījums Latvijas valsts neatkarības atgūšanā.

Ziedonis ir viena no retajām Latvijas kultūras personībām, kura jau savas dzīves laikā tika iekļauta Latvijas kultūras kanonā, tādējādi apliecinot Ziedoņa izcilo un paliekošo literāro devumu Latvijas kultūrā.