Eurobarometer: Politiskās līdzdalības vērtējumā latvieši ir starp lielākajiem skeptiķiem ES , Mixnews.lv

Eurobarometer: Politiskās līdzdalības vērtējumā latvieši ir starp lielākajiem skeptiķiem ES

фото

Sabiedrība | 2013. gada 6. martā plkst. 13:25

Latvijas iedzīvotāji ir vieni no visskeptiskākajiem Eiropas Savienībā (ES), vērtējot iespēju ietekmēt politisku lēmumu pieņemšanu ar dalību vietējās, nacionālās un Eiropas līmeņa vēlēšanās, par jaunākajiem socioloģisko pētījumu centra "Eurobarometer" aptaujas rezultātiem ziņo LETA.

Vairāk nekā puse jeb 59% Latvijas iedzīvotāju domā, ka, piedaloties pašvaldību vēlēšanās, ir iespējams ietekmēt lēmumu pieņemšanu. Pretēju viedokli pauž 37% aptaujāto. Vidēji ES dalību vietējā līmeņa vēlēšanās par efektīvu līdzekli lēmumu pieņemšanas ietekmēšanai atzīst 73% iedzīvotāju.

Latvijas iedzīvotāji ir vieni no skeptiskākajiem ES, vēl kritiskāku viedokli pauž vien Slovēnijas iedzīvotāji, kuri 55% gadījumu norāda, ka, piedaloties vietējās vēlēšanās, iespējams ietekmēt lēmumu pieņemšanu.

Dalību Saeimas vēlēšanās kā efektīvu ietekmes instrumentu lēmumu pieņemšanas ietekmēšanai atzīst vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas iedzīvotāju, bet 42% pauž pretēju viedokli. Vidēji ES dalību nacionālajās vēlēšanās par efektīvu līdzekli lēmumu pieņemšanas ietekmēšanai atzīst 70% iedzīvotāju.

Latvijas iedzīvotāji ir vieni no skeptiskākajiem ES, vēl kritiskāku viedokli pauž vien Slovēnijas iedzīvotāji, kuri 47% gadījumu norāda, ka, piedaloties nacionālajās vēlēšanās, iespējams ietekmēt lēmumu pieņemšanu.

Latvijas iedzīvotāji ir visnegatīvāk noskaņotie ES, vērtējot iespēju ar savu balsi ietekmēt politisku lēmumu pieņemšanu, piedaloties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Vien trešā daļa jeb 32% šādu iespēju atzīst par efektīvu ietekmes instrumentu, bet 61% norāda uz tā neefektivitāti.

Aptauja Latvijā veikta no 14.februāra līdz 16.februārim, un tajā piedalījās 1001 respondents.

Foto: no vietnes europarl.europa.eu

Komentāri