Aptauja: Darba devējus sarunā ar sievietēm interesē viņu bērnu skaits, ar vīriešiem - profesionālā pieredze, Mixnews.lv

Aptauja: Darba devējus sarunā ar sievietēm interesē viņu bērnu skaits, ar vīriešiem - profesionālā pieredze (1)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 6. martā plkst. 21:28

Darba devējs, runājot ar potenciālo darbinieci, visbiežāk pievērš uzmanību tam, vai viņai ir bērni, kā arī sievietes profesionālajai pieredzei, vecumam un izskatam, taču sarunā ar potenciālo darbinieku - vīrieša profesionālajai darba pieredzei, kvalifikācijai un valodas zināšanām, liecina Latvijas respondentu atbildes Eiropas Parlamenta (EP) "Eurobarometer" aptaujā "Sievietes un dzimumu nevienlīdzība krīzes kontekstā".

Jautāti, kādi dzimumu nevienlīdzības aspekti krīzes iespaidā pasliktinājušies, Latvijas aptaujātie min lielākas grūtības saskaņot privāto un darba dzīvi, algu atšķirības starp sievietēm un vīriešiem, sieviešu tirdzniecību un prostitūciju.

Pēc aptaujāto domām, nākamo EP vēlēšanu kandidātiem savās programmās jāpiedāvā šo problēmu risinājumi.

Kopumā krīze, pēc Latvijas iedzīvotāju domām, visnegatīvāko iespaidu atstājusi uz jauno profesionāļu iespējām atrast darbu. Turklāt bieži darbinieki nestrādā savai kvalifikācijai atbilstošā profesijā, kā arī pieaugusi nelegālā nodarbinātība.

Lai cīnītos ar sekām, pēc Latvijas iedzīvotāju domām, jāsamazina bezdarbs, jāiegulda izglītībā un jārūpējas par pensijām.

Aptauja Latvijā veikta no 4.februāra līdz 7.februārim, un tajā piedalījās 1001 respondents.

Kā iepriekš ziņoja portāls Mixnews, sieviešu vidējā darba samaksa Latvijā jau vairākus gadus ir 15% līdz 19% mazāka nekā vīriešu atalgojums. Sieviešu vidējā apdrošināšanas alga ir 383 lati, savukārt vīriešu - 457 lati. Turklāt sievietēm iemaksu alga ir zemāka visās vecuma grupās, tātad visas dzīves garumā.

Foto: segodnya.ua, after-study.3dn.ru, img.galya.ru

Komentāri 1
Māmiņapirms 6 gadiem
Vot tā, un vāl saka, ka nekādas diskriminācijas mums nav! Nu kā tā var vispār, ar ko sievietes ir sliktākas par vīriešiem, ka pat saņem mazāku algu?