Misijā uz Mali dosies divi franciski runājoši NBS karavīri, Mixnews.lv

Misijā uz Mali dosies divi franciski runājoši NBS karavīri

фото

Sabiedrība | 2013. gada 7. martā plkst. 12:50

Uz Eiropas Savienības (ES) militāro apmācības misiju Mali franču valodu zinošs Nacionālo bruņoto spēku virsnieks un instruktors dosies aprīļa sākumā, ziņo LETA, atsaucoties uz militāro ziņu portālā "Sargs.lv" publicēto informāciju.

Abi karavīri šajā zemē uzturēsies sešus mēnešus līdz viņus nomainīs nākamais sastāvs.

Latvijas karavīru un ekipējuma transportēšanai un uzturēšanai operāciju rajonā šogad paredzēti aptuveni 90 600 latu. Aizsardzības ministrija pēc Saeimas lēmuma iesniegs Ministru kabinetā pieprasījums papildu finansējuma piešķiršanai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Misijas štābs atradīsies Mali galvaspilsētā Bamako, savukārt mācības plānotas Kulikoro, kur savus dienesta pienākumus veiks arī Latvijas karavīri ar franču valodas zināšanām, kas kalpos kā galvenais saziņas līdzeklis ar Mali bruņotajiem spēkiem un iedzīvotājiem, kuri pārstāv dažādas vietējās tautības.

Saeima ceturtdien apstiprināja Latvijas karavīru dalību ES militārajā misijā, lai palīdzētu Mali bruņoto spēku apmācībā. Neskatoties uz to, ka šajā zemē Francijas armija turpina cīņas ar nemierniekiem, Latvijas karavīri kaujas operācijās nepiedalīsies.

Krīze Mali aizsākās pērn janvāra vidū, kad sacelšanos valsts ziemeļos sāka tuaregu nomadi, kas ilgstoši uzskatījuši, ka centrālā valdība pret viņiem izturas netaisnīgi. Armijas vadība valdībai savukārt pārmeta, ka tā pietiekami enerģiski nevēršas pret tuaregu dumpi, un Bamako martā sarīkoja apvērsumu.

Politiskā vakuuma dēļ centrālā valdība zaudēja kontroli pār Mali ziemeļiem, kas nonāca nemiernieku rokās, - ar tuaregu palīdzību varu tur pārņēma islāmistu grupējumi.

Lai apturētu islāmistu karaspēka virzīšanos uz Mali dienvidiem, 11.janvārī konfliktā iesaistījās Francija.

Franču un maliešu karaspēkam izdevies islāmistiem atkarot visus lielākos centrus, un tagad nemiernieku karotāji patvērušies Mali ziemeļdaļas kalnos. Mali valdības pusē operācijās iesaistījušies arī Čadas un citu Āfrikas valstu armijas.

Foto: www.facebook.com/Latvijasarmija

Komentāri