Dulevska nepiedalās LTV valdes iecelšanā, protestējot pret Beltes kandidatūru, Mixnews.lv

Dulevska nepiedalās LTV valdes iecelšanā, protestējot pret Beltes kandidatūru

фото

Sabiedrība | 2013. gada 7. martā plkst. 19:11

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Aija Dulevska šodien padomes sēdē nepiedalās, žurnālistiem savu rīcību motivējot ar iebildumiem pret Ivara Beltes kandidatūru un liekot saprast, ka pārējie padomes locekļi ir apņēmušies atbalstīt Beltes kandidatūru Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja amatam, ziņo LETA.

Sarunā ar žurnālistiem Dulevska, kura atradās savā kabinetā tikai dažus metrus no NEPLP sēžu telpas, sacīja, ka galvenais viņas nepiedalīšanās iemesls ir bažas par Beltes pagātni "Baltijas mediju aliansē" (BMA) un darījumiem ar nezināmas izcelsmes naudu starp BMA Latvijā un Lielbritānijā. Par šiem darījumiem Beltem laikā, kad viņš bija BMA valdes priekšsēdētājs Latvijā, vajadzēja zināt, šo lietu nepārzināšana liecinātu par viņa profesionālo nekompetenci.

Dulevska uzsvēra, ka Belte kā vadītājs un menedžeris ir ļoti labi novērtēts un nevēlējās, balsojot pret vai atturoties, nostāties pret pārējiem NEPLP locekļiem, tādēļ izvēlējusies balsojumā nepiedalīties, par to paziņojot savā profilā sociālajā tīklā "Twitter".

Dulevska arī sacīja, Belte kā LTV seja viņai nav pieņemams, jo, viņasprāt, jautājums nav par profesionālām vai citām kvalifikācijām, bet gan par Latvijas valsti.

Viņa arī sacīja, ka savas bažas par Beltes kandidatūru nebija izteikusi agrāk, atsaucoties uz padomes locekļu savstarpējo vienošanos šādas lietas nekomentēt.

Dulevska kā risinājumu šai situācijai piedāvā konkursu rīkot no jauna.

Kā ziņoja portals Mixnews, uz LTV valdes priekšsēdētāja amatu kandidē mediju holdinga "Baltijas Mediju alianse" kādreizējais izpilddirektors Ivars Belte, pētījumu aģentūras "TNS Latvia" valdes priekšsēdētāja Ginta Krivma un bijušais LTV ģenerāldirektors Rolands Tjarve.

Uz LTV valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos kandidē bijušais radio "Star FM" programmu direktors Patriks Grīva, reklāmas aģentūras "Lowe Age Latvia" izpilddirektors Sergejs Ņesterovs un LTV septītā kanāla satura redaktore Jana Semjonova.

Savukārt uz LTV valdes locekļa amatu finanšu un tehnoloģiju jautājumos kandidē bijušais VAS "Valsts nekustamie īpašumi" finanšu direktors Uģis Mālmanis un bijušais SIA "Baltcom TV" valdes loceklis Māris Skujiņš.

Foto: ir.lv

Komentāri