Internetā tagad var atrast neizpaužamus telefonu numurus, Mixnews.lv

Internetā tagad var atrast neizpaužamus telefonu numurus (3)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 7. martā plkst. 19:32

Gribat piezvanīt eksprezidenta kundzei Lilitai Zatlerei? Viņas un vēl simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju "Lattelecom" tālruņu numuri atrodami internetā, turklāt arī neizpaužamie numuri, raksta "kasjauns.lv"

Kāds lasītājs no Rīgas portālu "kasjauns.lv" informēja, ka bijis visai pārsteigts, internetā atrodot brīvi pieejamu savu mājas tālruņa numuru.

"Mājaslapa Krievijā uztaisījusi Latvijas privātpersonu tālruņu katalogu, un arī mans tur ir pieejams, ar visu mājas adresi," stāsta "Lattelecom" klients, kurš savu numuru norādījis kā neizpaužamu.

Izrādījies, ka internetā tiešām ir mājaslapa, kas par brīvu piedāvā noskaidrot privātpersonu tālruņu numurus Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Moldovā un arī Latvijā. Tur atrodams ir, piemēram, bijušā Valsts prezidenta kundzes Lilitas Zatleres Brīvības ielas dzīvokļa tālruņa numurs.

Sašutušais klients vērsies "Lattelecom" klientu apkalpošanas dienestā un saņēmis e-pastā atbildi, kuru vērts citēt pilnībā, ar visām gramatiskajām kļūdām:

"Paldies par Jūsu vēstuli. Jūsu līgumā ir aztīmēts, ka numurs ir nepublicējams un Lattelecom Jūsu numuru nepublisko ne uzziņu dienestos, ne katalogos. Ja kā dā mājās lapā ir info par Jūsu mājas numuru, tad, lūdzu vērsieties pie mājaspapas veidotājiem. Lattelecom neievieto numurus mājaslapās. Juaku dienu!"

Tiesa, majaslapā pieejama datubāze sen netika atjaunota, jo tajā atrodami arī to cilvēku tālruņu numuri, kuri ir atteikušies no "Lattelecom" pakalpojumiem.

Šī nav pirmā reize, kad parādās šādi interneta tālruņu katalogi. "Lattelecom" jau agrāk ir skaidrojis, ka, visticamāk, izmantota vecas publiskās tālruņu grāmatas skenēta versija, kas ar īpašas datorprogrammas palīdzību pārveidota digitālā formātā un telefonnumuriem pievienoti nepieciešamie cipari, lai tā atbilstu šā brīža astoņu ciparu numerācijai.

Foto: telefon-aon.net.ua, pinguem.ru

Komentāri 3
Gatispirms 6 gadiem
Hm, baisi gan apzināties, ka manu numuru var uzzināt kāds nepazīstams cilvēks! "Lattelecom", protams, ar savām grammatikas zināšānām, rullē)))
oo7pirms 3 gadiem
gadus 15 jau var dabut to interneta ja prot meklet
oo7pirms 3 gadiem
gadus 15 jau var dabut to interneta ja prot meklet