LTV turpmāk vadīs Ivars Belte (papildināta) , Mixnews.lv

LTV turpmāk vadīs Ivars Belte (papildināta)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 7. martā plkst. 19:27

Papildināta visa ziņa

Par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāju iecelts Ivars Belte, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainars Dimants.

Vienlaikus par valdes locekli finanšu un tehnoloģiju jautājumos iecelts Māris Skujiņš un par valdes locekli programmas attīstības jautājumos - Sergejs Ņesterovs.

Kā informēja Dimants, par Beltes kandidatūru balsoja trīs NEPLP locekļi, par Ņesterovu - četri, bet par Skujiņu balsis dalījušās divi pret divi, tādēļ Dimants izmantojis savas tiesības kā NEPLP priekšsēdētājs un nobalsojis par Skujiņu.

Savukārt NEPLP locekle un priekšsēdētājas vietniece Aija Dulevska sēdē nepiedalījās, atsaucoties uz bažām par Beltes pagātni mediju firmas "Baltijas mediju alianse" (BMA) vadītāja amatā, kad, viņasprāt, notikuši darījumi ar nezināmas izcelsmes naudu starp BMA Latvijā un kompānijas filiāli Lielbritānijā.

Pēc NEPLP sēdes Dimants žurnālistiem atzina, ka, padomei šovakar lemjot par jauno LTV valdi, nebija vienprātības, tomēr uzskata, ka tā izvēlējusies komandu, kas varēs savstarpēji sastrādāties un darboties saskaņā ar NEPLP, kas valdei uz nākamiem trīs gadiem uzticējusi šos amatus.

Dimants, kurš nobalsoja "par" visiem trīs valdes locekļiem, sacīja, ka kandidātus vērtējis pēc tā, vai viņi ar darbiem pagātnē ir pierādījuši, ka "to solījumi ir reāli".

Otrs svarīgs kritērijs Dimantam bijis "skaidrs redzējums, kas saskan ar jaunā sabiedriskā medija koncepciju". Bez tam NEPLP vadītājs vērtējis, ka "padome un valde būs uz viena viļņa un valdes locekļi strādās kā saskanīga komanda". Dimants izteica cerību, ka jaunā valde varēs sākt strādāt "nekavējoties".

Dimants arī piebilda, ka jaunā valde strādās ar valdes līgumiem un nebūs tiešu darba attiecību, kas nozīmē, ka gadījumā, ja darbs būs neapmierinošs, tos būs daudz vienkāršāk nomainīt.

Arī NEPLP loceklis Gints Grūbe atzina, ka balsojis par Ivaru Belti un centies pārliecināt arī citus padomes locekļus, jo augsti vērtējis viņa spējas vadīt pārmaiņas un saliedēt LTV darbiniekus.

Kā pavēstīja jaunieceltais LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, viņa pirmais darbs būšot sarunas ar LTV darbiniekiem par televīzijas pašreizējām problēmām un turpmāko darbu. Kļūšana par LTV valdes priekšsēdētāju viņam daļēji esot pārsteigums, jo konkursa 2.kārtā esot bijuši spēcīgi konkurenti. Taču Belte esot gandarīts par konkursa iznākumu.

LTV valdē ieceltie locekļi Māris Skujiņš un Sergejs Ņesterovs arī bija apmierināti ar padomes lēmumu, bet atturīgi komentēja savu nākotnes darbību valdē. Vienīgi Skujiņš atzina, ka pirmais uzdevums LTV valdes locekļa amatā būs iepazīties ar uzņēmumu un tā darbiniekiem, bet ilgtermiņa plāni ir saistīti ar sabiedriskā medija izveidi un tā attīstību.

Sergejs Ņesterovs šovakar vēl nevēlējās atklāt savu vīziju par darbu LTV valdē, taču pauda prieku, ka ir ievēlēts valdē, un darbu LTV redz kā lielu izaicinājumu.

Savukārt mediju eksperti norāda uz izvēles procesa necaurspīdīgumu, jo ir maz informācijas par jaunievēlētās LTV valdes sastāvu.

Kā ziņoja portāls Mixnews, uz LTV valdes locekļu amatiem pieteicās 45 kandidāti, kuru vārdi netika publiskoti. Pēc iesniegto dokumentu atbilstības izvērtēšanas nolikuma prasībām dalību konkursā turpināja 41 kandidāts.

Pēc pretendentu uzklausīšanas dalībai otrajā kārtā tika izvirzīti deviņi pretendenti - trīs katra amata kandidāti, kas saņēmuši NEPLP augstāko novērtējumu. Viens no šiem kandidātiem no turpmākas dalības konkursā atteicās.

Vairāki pirmā atlases raundā noraidītie kandidāti asi iebilduši pret NEPLP atlases metodēm. To starpā bijis mūzikas industrijas uzņēmējs un bijušais laikraksta "Vakara Ziņas" redaktors Juris Millers, augstskolas "Turība" lektors Jānis Rušenieks, kas 90.gados vadīja 90.gadu beigās bankrotējušu televīzijas raidorganizāciju "RBS TV", kā arī bijušais "Sabiedrības par atklātību Delna" vadītājs Roberts Putnis, kas iesniedzis prasību pret NEPLP administratīvā rajona tiesā.

Arī Latvijas Žurnālistu savienība (LŽS) aicināja NEPLP pārtraukt konkursu.

Foto: lat.gorod.lv, vieglicelot.lv

Komentāri