Aptauja: Vairākums Latvijas sieviešu priecātos saņemt apsveikumus Sieviešu dienā, Mixnews.lv

Aptauja: Vairākums Latvijas sieviešu priecātos saņemt apsveikumus Sieviešu dienā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 8. martā plkst. 09:11

Absolūtais vairākums jeb 98% Latvijas ekonomiski aktīvo sieviešu vecumā no 18 līdz 55 gadiem priecātos 8.martā, Starptautiskajā sieviešu dienā, saņemt apsveikumus, ziedus vai kādas citas dāvanas, liecina pēc LNT pasūtījuma veiktās aptaujas rezultāti.

Aptaujas dati parāda, ka 88% aptaujāto sieviešu noteikti priecātos saņemt apsveikumu šajā dienā, bet 10% - drīzāk jā. Tikai 1% aptaujāto sieviešu min, ka drīzāk nepriecātos par Starptautiskajā sieviešu dienā saņemtiem apsveikumiem, ziediem vai citām dāvanām, kā arī 1% aptaujāto sieviešu nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Salīdzinot ar 2011.gadu, nav vērojamas statistiski nozīmīgas atšķirības sieviešu vēlmēs saņemt apsveikumus Sieviešu dienā. Tāpat salīdzinājumā ar 2011.gadu nav vērojamas statistiski nozīmīgas atšķirības vīriešu plānos sveikt sievietes 8.martā.

Lielākā daļa jeb 78% Latvijas ekonomiski aktīvo vīriešu vecumā no 18 līdz 55 gadiem plāno 8.martā apsveikt kādu sev īpašu sievieti vai sievietes, dāvinot ziedus vai kādas citas dāvanas.

56% respondentu noteikti plāno šajā dienā apsveikt sievietes, bet 22% - drīzāk jā. Salīdzinoši biežāk sievietes 8.martā plāno apsveikt cittautieši un nepilsoņi.

Savukārt piektā daļa jeb 20% Latvijas ekonomiski aktīvo vīriešu tomēr negrasās Starptautiskajā sieviešu dienā apsveikt sievietes, dāvināt ziedus vai kādas citas dāvanas, bet 2% aptaujāto vīriešu nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Foto: gutefrage.net

Komentāri