Plāno noteikt vienotus noteikumus trokšņu novērtēšanai telpās un ārpus tām, Mixnews.lv

Plāno noteikt vienotus noteikumus trokšņu novērtēšanai telpās un ārpus tām

фото

Sabiedrība | 2013. gada 9. martā plkst. 14:31

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir sagatavojusi grozījumus noteikumos par trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtību, paredzot, ka turpmāk būs vieni noteikumi trokšņa novērtēšanai telpās un ārpus tām, ziņo LETA.

Grozot noteikumus, ir paredzēts paaugstināt ārpustelpu trokšņu robežlielumus jeb padarīt trokšņu lielumus mazāk stingrus, nemainīgi rādītāju robežlielumi tiek saglabāti trokšņiem ēku telpās, kā arī papildus tiks ieviests jauns trokšņa rādītājs, lai būtu iespējams operatīvāk novērtēt troksni un varētu pieņemt lēmumu par nepieciešamajiem pasākumiem.

Jaunais trokšņa rādītājs aizstās iepriekšējo - stundas trokšņa - rādītāju, kas nesniedza kvalitatīvu trokšņa raksturojumu par trokšņa avotu, kura darbība ir samērā neilga. Jaunais rādītājs raksturos vides troksni noteiktā diennakts daļā. Trokšņa rādītāja robežlielumi ir četri - vakaram, dienai un naktij - katram savs, kā arī kopumā diennakts trokšņa rādītājs.

VARAM skaidro, ka līdz ar grozījumiem tiks radīta iespēja operatīvāk novērtēt trokšņa līmeni ēku telpās un tiks radīta skaidrāka izpratne par ārpustelpu trokšņa rādītāju un robežlielumu novērtēšanas nosacījumiem.

Savukārt aglomerācijas pašvaldībai būs nepieciešams mazāks laiks aglomerācijas trokšņa karšu un rīcības plānu apstiprināšanai, proti, tam vairs nebūs nepieciešami pašvaldību saistošie noteikumi - tos varēs apstiprināt vien ar domes lēmumu. Savukārt Satiksmes ministrijai un arī aglomerācijas pašvaldībai trokšņa karšu un rīcības slānu trokšņa mazināšanai projektus būs jāsaskaņo ar VARAM.

Noteikumi arī papildināti ar piezīmi, ka šie noteikumi neattiecas uz operatīvo transportlīdzekļu speciālo skaņas iekārtu signāliem un remontdarbiem, ko veic dienas un vakara laikā no 7:00 līdz 23:00, un būvdarbiem, kas ir saskaņoti ar pašvaldību.

VARAM plāno, ka šiem grozījumiem spēkā jāstājas šā gada 30.jūnijā. Grozījumu projektu paredzēts ceturtdien, 14.martā, izskatīt valsts sekretāru sanāksmē.

Foto: timesunion.com

Komentāri