Mūžībā aizgājis Rīgas Motormuzeja un "Auto Rīga" dibinātājs Viktors Kulbergs, Mixnews.lv

Mūžībā aizgājis Rīgas Motormuzeja un "Auto Rīga" dibinātājs Viktors Kulbergs

фото

Sabiedrība | 2013. gada 10. martā plkst. 15:01

Mūžībā 65 gadu vecumā aizgājis Rīgas Motormuzeja un "Auto Rīga" dibinātājs Viktors Kulbergs, aģentūrai LETA apstiprināja Auto asociācijas projektu vadītāja Zane Rone.

Kulbergs 1994.gadā izveidoja arī Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociāciju, kas šā gada 7.janvārī mainīja nosaukumu uz Auto asociācija. Visu šo laiku viņš bija asociācijas valdes priekšsēdētājs.

Kulbergs dzimis 1948.gada 29.februārī un bija ieguvis augstāko izglītību.

Savulaik viņš strādājis par skārdnieku, strādājis radioaparātu rūpnīcā, kā arī strādājis "RAF".

No 1972.gada līdz 1990.gadam viņš bija Antīko automobiļu kluba prezidents, savas karjeras laikā bijis arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētājs, bijis Latvijas Attīstības aģentūras padomes loceklis un viens no kandidātiem uz Ārējo ekonomisko sakaru departamenta ģenerāldirektora amatu, taču pēcāk pats no šī amata atteicies.

1993.gada augustā un 1995.gada oktobrī atkārtoti Kulbergs tika iecelts par AS "Latvijas Unibanka" padomes locekli, 1995.septembrī viņš kļuva par direktoru padomes locekli aviosabiedrībā "Air Baltic", bet gadu vēlāk viņš tika apstiprināts par Latvijas Attīstības aģentūras padomes locekli un kļuva par Rotari kluba "Rīga Hanza" čārterprezidentu.

1997.maijā viņš piedalījās Eiropas kustības Latvijā dibināšanā, 2000.novembrī tika ievēlēts par Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas padomes locekli. Savukārt nākamā gada oktobrī viņš tika iecelts par SIA "House of Prince Rīga" padomes locekli un padomes priekšsēdētāja vietnieku.

Kulbergam 2002.gada oktobrī piešķirts Francijas nacionālais ordenis.

2002.gada maijā Kulbergs parakstīja līgumu ar Norvēģijas kompānija "Moller Group" par SIA "Auto Rīga" simtprocentīgu kompānijas kapitāldaļu pārdošanu. Kulbergam piederēja 80% akciju, viņa dēlam Andrim Kulbergam - 11%.

Foto: no vietnes riga24.lv