Šogad Rīgā latviešu valodu bez maksas varēs mācīties apmēram 900 iedzīvotāji, Mixnews.lv

Šogad Rīgā latviešu valodu bez maksas varēs mācīties apmēram 900 iedzīvotāji

фото

Sabiedrība | 2013. gada 10. martā plkst. 16:46

Pieci Rīgā īstenojamie projekti latviešu valodas apguvei dos iespēju valodu bez maksas apgūt apmēram 900 iedzīvotājiem, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (IKSD) pārstāve Indra Vilde.

Lai arī šogad tiks īstenoti pieci projekti par 54 377 latiem, kopumā esot saņemti 29 projektu pieteikumi.

Konkursa mērķis ir finansiāli atbalstīt projektus, kas nodrošina iespēju pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, izņemot skolēnus un bezdarbniekus, apgūt latviešu valodu A un B līmenī. Bez maksas latviešu valodu būs iespēja mācīties tiem, kuri savu dzīvesvietu ir deklarējuši Rīgā.

Apmācības organizē Latvijas Pašvaldību mācību centrs, biedrība "Latvijas Tautas skola", Rīgas 34.vidusskola, Rīgas Anniņmuižas vidusskola un IU "Intas Straubergas valodu centrs".

Jau ziņots, ka jau otrajā dienā pēc pieteikšanās izsludināšanas pilnībā tika nokomplektētas visas latviešu valodas bezmaksas kursu grupas, kurās mācības paredzētas pavasarī, aģentūru LETA iepriekš informēja Vilde.

Izglītības iestādes ziņoja, ka palikušas tikai dažas brīvas vietas grupās, kurās apmācības paredzēts sākt rudenī. Līdz ar to iedzīvotāju interese par projektu "Latviešu valodas apguves kursu organizēšana un īstenošana Rīgas pilsētas iedzīvotājiem" esot vērtējama kā ļoti augsta, tāpat kā iepriekšējos gados.

Kā ziņots, pieteikšanās bezmaksas latviešu valodas kursiem sākās pirmdien. Informācija par pieteikšanos un izglītības iestādēm, kurās notiks apmācības, pieejama vietnēs "www.iksd.riga.lv" un "www.riga.lv".

Izvērtējot izglītības iestāžu iesniegtos projektus konkursā "Latviešu valodas apguves kursu organizēšana un īstenošana Rīgas pilsētas iedzīvotājiem", finansiālu atbalstu IKSD piešķīra piecām iestādēm. Līdz ar to tiks īstenoti pieci projekti par 54 400 latiem.

Latviešu valodas bezmaksas kursus cilvēkiem, kuru dzīvesvieta ir deklarēta galvaspilsētā, Rīgas dome sāka organizēt 2011.gadā. Pērn šim projektam tika atvēlēti 158 390 lati un latviešu valodu bez maksas apguva 2569 rīdzinieki.

Foto: no vietnes traces2craie.over-blog.com

Komentāri