Latviešu dziedātāji tiekas pirmajā Eiropas latviešu koru kopmēģinājumā Briselē, Mixnews.lv

Latviešu dziedātāji tiekas pirmajā Eiropas latviešu koru kopmēģinājumā Briselē

фото

Sabiedrība | 2013. gada 10. martā plkst. 19:24

Briselē pirmo reizi pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas notika Eiropas latviešu koru kopmēģinājums, lai kvalitatīvi gatavotos XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, aģentūru LETA informē Latvijas Republikas vēstniecība Beļģijas Karalistē.

9.martā kopmēģinājumu vadīt bija ieradušies trīs Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģenti – Aira Birziņa, Ivars Cinkuss un Mārtiņš Klišāns. Ar Latvijas vēstniecības Beļģijā atbalstu vēstniecībā pulcējās vairāk nekā 120 dziedātāji no Briseles, Luksemburgas, Minsteres, Berlīnes, Vīnes, Hāgas un Bāzeles.

8.martā visi trīs virsdiriģenti viesojās Briseles Eiropas skolā, kur tikās ar latviešu skolēniem. "Dziesma paveic šķietami neiespējamo, - tā apvieno latviešus ārpus Latvijas, - tas ir unikāls kultūras piemērs visai pasaulei," tikšanās laikā uzsvēra Cinkuss.

Latvijas Nacionālā kultūras centra sagatavotā prezentācija un diriģentu personīgais un emocionālais stāstījums par Dziesmu un Deju svētku tradīcijas unikalitāti raisīja latviešu skolēnu padziļinātu interesi par Dziesmu un Deju svētku sagatavošanu un virsdiriģentu lomu tajā.

Tiekoties ar Latvijas vēstnieci Beļģijā un Luksemburgā Leldi Līci - Līcīti, veidojās dzīva diskusija par latviešu dziedāšanas tradīcijas starptautisko nozīmi un Latvijas Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību. Diriģenti stāstīja pa īpašās Latvijas kopdziedāšanas tradīcijas novērtējumu citu valstu koru dziedātāju vidū, uzsverot, ka gatavošanās Latvijas Dziesmu un Deju svētkiem norisinās visā pasaulē un ka pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas īpaši svarīgi iezīmēt Latviju kā galveno latviešu Dziesmu un Deju svētku norises vietu.

"Briselē latviešu dziesma apvieno ne tikai latviešus, bet arī latviešu draugus un atbalstītājus, un visu paaudžu un likteņu dziedātāji ar lielu entuziasmu gatavojas dalībai svētkos šovasar Latvijā," uzsvēra Līce-Līcīte.

Diasporas koru kopmēģinājumu rīkošana ārpus Latvijas ir aizsākta 2012.gadā, gatavojoties XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem. Diriģenti no Latvijas jau viesojušies ASV, Austrālijā, Krievijā. Šogad bez kopmēģinājuma Beļģijā plānoti arī mēģinājumi Lielbritānijā, Īrijā un Zviedrijā.

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam.

Komentāri