Sāks Rīgas Doma baznīcas torņa nostiprināšanas darbus, Mixnews.lv

Sāks Rīgas Doma baznīcas torņa nostiprināšanas darbus

фото

Sabiedrība | 2013. gada 12. martā plkst. 15:21

"Rīgas Doma pārvalde" šogad plāno sākt projektēšanas un būvniecības darbus, lai nostiprinātu Rīgas Doma torni, ziņo LETA.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija par iepirkuma konkursa rezultātiem, Rīgas Doma torņa nostiprināšanas tehniskā projekta izstrādi un autoruzraudzības darbus par 172 360 latiem, neieskaitot PVN, veiks piegādātāju apvienība SIA "BKB" un SIA "Būvprojektu vadība".

Kā pavēstīja Doma atjaunošanas vadītājs Ronalds Lūsis, šis ir nākamais posms Doma restaurācijā, kas uzsākta pirms diviem gadiem. Torņa konstrukcijas patlaban atrodas salīdzinoši sliktā stāvoklī, tāpēc tās nepieciešams nostiprināt. To plānots paveikt šīs vasaras laikā, bet pēc tam turpināsies darbs pie citu būvkonstrukciju un interjera atjaunošanas.

Doma atjaunošanas darbi varētu turpināties vēl aptuveni divus gadus, tomēr šis termiņš atkarīgs no finansiālajām iespējām, atzina Lūsis.

Baznīcas rekonstrukcijai un restaurācijai, kas notiek no 2010.gada, kopumā piešķirti 4 miljoni latu, no kuriem pusi finansē Rīgas dome, bet otrus divus miljonus - Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Foto: produits-entretien-bio.com

Komentāri