Latvijā turpina mazināties gripas izplatība, Mixnews.lv

Latvijā turpina mazināties gripas izplatība

фото

Sabiedrība | 2013. gada 12. martā plkst. 16:48

Pagājušajā nedēļā gripas izplatība Latvijā turpināja mazināties, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati.

Aizvadītajā nedēļā reģistrēti 355 saslimšanas gadījumi ar gripu uz 100 000 iedzīvotāju, savukārt vēl pirms nedēļas tika reģistrēti 452 gripas pacienti uz 100 000 iedzīvotāju.

Monitoringā iesaistītās slimnīcas aizvadītajā nedāļā vēl ziņoja par nelielu hospitalizēto gripas pacientu skaita pieaugumu. Kopumā hospitalizēti 214 pacienti - 143 pacienti ar diagnozi gripa un 71 pacients ar diagnozi gripas izraisīta pneimonija. Palielinājies arī gripas gadījumu skaits bērnu vidū.

Gripas gadījumi pagājušajā nedēļā reģistrēti visās monitoringā iesaistītajās pilsētās, izņemot Jēkabpili. Turklāt septiņās pilsētās gripas intensitāte joprojām pārsniegusi epidēmijas slieksni.

Visaugstākā saslimstība, līdzīgi kā iepriekšējās nedēļās, tika novērota Jelgavā un Liepājā. Jelgavā saslimstība arī palielinājusies, tāpat kā tas noticis vēl trijās monitoringa pilsētās - Daugavpilī, Gulbenē un Valmierā. Savukārt pārējās sešās pilsētās saslimstība samazinājusies. Iepriekšējā nedēļā Latvijā samazinājusies arī saslimstība ar citām augšējo elpceļu infekcijām. Tā sarukusi par 6,5% un bijusi vidēji 1173 uz 100 000 iedzīvotāju.

Foto: flutrackers.com

Komentāri