Aicina iepazīt latviskās pirts tradīcijas ģimenes godos, Mixnews.lv

Aicina iepazīt latviskās pirts tradīcijas ģimenes godos

фото

Sabiedrība | 2013. gada 13. martā plkst. 15:09

Biedrība "Lauku pirtnieki" šī gada 16. un 17. martā Rīgas Latviešu biedrības namā rīko konferenci "Latviskās pirts tradīcijas ģimenē", kurā aicina piedalīties ikvienu, kam ir pirtiņa, kas par tādu tikai vēl domā, kas vēlas uzzināt, kā vislabāk izmantot pirts dotās iespējas ģimenes fiziskās un garīgās veselības uzturēšanai un uzlabošanai, informē pasākuma rīkotāji.

Konferences galvenā tematika saistīta ar ģimenes godiem (pirtīžām, krustabām, iesvēti, vedībām, bedībām) un pirts lomu tajos. Tāpat tiks aplūkotas tēmas par dziedniecisko pirti, dabas ritumu un pirti, par vārda spēku un par to, kāda tad ir patiesi latviska pirts.

Konferences ietvaros norisināsies arī pirtnieku un pirts pazinēju darbnīcas, kas palīdzēs izprast daudzas praktiskās pirtī iešanas nianses, tāpat norisināsies pirts lietu tirdziņš, kurā būs piedāvāti dažādi Latvijā tapuši ražojumi, kas bieži vien plaši nav pieejami.

Konferences rīkotāji gādājuši arī par lielisku programmu – konferences atklāšanā klausītājus ar nelielu koncertu iepriecinās nesen iznākušās grāmatas un mūzikas diska "Spēka dziesmas" radošā grupa, bet pirmās dienas noslēgumā visi dalībnieki aicināti kārtīgi izdancoties latvisko danču vakarā. Savukārt konferences noslēgumā būs iespēja padziedāt kopā ar Vītolu ģimeni.

Konferencē piedalīsies pirtnieki – savas nozares autoritātes: psihoterapeits un pirtnieks Juris Batņa, pirtniece un pirts skolas "Lielzemenes" vadītāja Aelita Vilde Batņa, pirtniece un psiholoģe Sarmīte Krišmane, pirtniece un zāļu sieva Līga Reitere, pirtniece, folkloriste un grāmatu autore Inese Krūmiņa un citi. Par latvisko pirts tradīciju praktizēšanu ģimenē stāstīs Rubeņu ģimene no Jelgavas

Konferences praktiskajā daļā jeb darbnīcās savās zināšanās un pieredzē par pirtī iešanu dalīsies pirtnieki Inese un Juris Vasiļevski, folkloristi Inese un Jānis Krūmiņi, pirtnieki Ričards Batarags, Linda Prūse, Viesturs Luka Indāns, Vilnis Beihmanis, Aldis Āre, Inguna Žogota, Anda Ābele, Silva Staķe, Valda Vītola, Ainārs Strazdiņš, pirtniece un zāļu sieva Līga Reitere, u.c.

Komentāri