Nedēļas nogalē SUV rīko iestājpārbaudījumus kaujinieku kandidātiem , Mixnews.lv

Nedēļas nogalē SUV rīko iestājpārbaudījumus kaujinieku kandidātiem

фото

Sabiedrība | 2013. gada 14. martā plkst. 11:18

Šīs nedēļas nogalē Latvijas elitārā speciālo uzdevumu vienība - bruņoto spēku Speciālā uzdevumu vienība (SUV) - rīko kaujinieku pamata apmācības kursa iestājpārbaudījumus un kandidātu atlasi, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Kā pamatprasības kandidātiem izvirzītas Latvijas pilsonība, valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, veselības kapacitāte atbilstoši vienības prasībām. Tāpat kandidātiem vēlama vidējā speciālā vai augstākā izglītība. Kandidātiem gan pastāv vecuma ierobežojums līdz 35 gadiem - kaujas un kaujas atbalsta komandām.

Karavīriem, kuri vēlas dienēt kaujas vai kaujas atbalsta apakšvienībās, jāprot atspiesties balstā guļus 60 reizes divās minūtēs, veikt ķermeņa augšdaļas pacelšanu 60 reizes divās minūtēs, 14 reizes pievilkties pie stieņa. Tāpat kandidātiem jāspēj nopeldēt 1500 metrus 50 minūtēs, jānoskrien 10 kilometru kross 50 minūtēs un jāveic 20 kilometru pārgājiens 3 stundās un 20 minūtēs.

SUV arī vērtēs kandidāta psiholoģisko atbilstību vienības prasībām. Šī atlase ir paredzēta tikai vienības mācību grupai. Tajā iekļuvušajiem pēc tam būs jāveic grūti pārbaudījumi mācībās, un prakse liecina, ka mācības neiztur samērā daudz kandidātu.

Prakse liecina, ka iestājpārbaudījumus mācību grupā iztur vidēji katrs 10. līdz 15.pretendents no pieteikušos skaita.

Lai karavīrs varētu dienēt SUV kaujas vai kaujas atbalsta apakšvienībās, viņam jāatbilst vienības prasībām, jānokārto atlases pārbaudījumi un jāiziet kaujinieku pamatapmācības kurss, kuru veiksmīgi pabeidzot karavīrs iegūst kvalifikāciju - kaujinieks.

Pēc kaujinieka kvalifikācijas iegūšanas kaujinieks atbilstoši savām interesēm un spējām turpina apmācību kādā no divām izvēlētajām Speciālo operāciju spēku militārajām specialitātēm - snaiperis, taktiskās izlūkošanas un speciālās tehnikas speciālists, inženieris-spridzinātājs, improvizētu spridzināšanas ierīču neitralizēšanas speciālists, radiosakaru/IT speciālists, taktiskā gaisa atbalsta kontrolieris, militārais paramediķis-glābējs, ielaušanās speciālists, vertikālo šķēršļu pārvarēšanas speciālists, kinologs, kaujas peldētājs, atbalsta ieroču speciālists, speciālo ieroču un tehnikas speciālists un speciālā ūdens un sauszemes transporta vadītājs.

Valstī ir vēl divas speciālās vienības. Valsts policijas sastāvā ir pretterorisma vienība "Omega" un Speciālo uzdevumu bataljons (agrākais nosaukums "Alfa"). "Omega" uzdevumi ir ķīlnieku atbrīvošana, sprāgstvielu meklēšana, īpaši bīstamu noziedznieku aizturēšana un citi uzdevumi, kas saistās ar paaugstinātu bīstamību.

Komentāri