Maxima atklāj pašapkalpošanās kases veikalā ārpus Rīgas

фото

Sabiedrība | 2017. gada 3. augustā plkst. 16:58

No ceturtdienas, 3.augusta pašapkalpošanās kases pieejamas "Maxima X" veikalā Ādažos, Rīgas gatvē 21, kas ir pirmais mazā formāta veikals ārpus Rīgas. Šo pašapkalpošanās kasu ierīkošanā uzņēmums investējis 54 tūkstošus eiro.

Veikalā iedzīvotājiem pieejamas četras pašapkalpošanās kases, no kurām divās kasēs par pirkumiem var norēķināties gan ar skaidru naudu, gan maksājumu kartēm, bet divās kasēs – tikai ar maksājumu kartēm, tai skaitā, ar bezkontakta maksājumu kartēm.

Līdz šim šajā veikalā bija izvietotas piecas kases, kurās klientus apkalpoja kasieres. Taču no šodienas klientu ērtībām pieejamas sešas kases – četras pašapkalpošanās un divas ierastās kases, kurās iedzīvotājus apkalpo kasieres.

"Šis ir pirmais mazā formāta veikals ārpus galvaspilsētas, kurā ieviesām pašapkalpošanās kases. Pašapkalpošanās kasu tīklu plānojam vēl vairāk paplašināt, jo tas ir viens no soļiem, lai samazinātu darbinieku slodzi, kā arī rindas pie kasēm. Vidēji dienā viens kasieris apkalpo aptuveni 400-600 klientus. Savukārt vienas dienas laikā "Maxima Latvija" visos veikalos iepērkas aptuveni 300 tūkstoši iedzīvotāju," stāsta "Maxima Latvija" operacionālā vadītāja Kristīne Āboltiņa.

Šogad "Maxima Latvija" plāno paplašināt pašapkalpošanās kases ieviest arī citos mazāka formāta jeb "Maxima X" veikalos, savukārt visos trijos "Maxima XXX" veikalos iecerēts paplašināt pašapkalpošanās kasu zonu. Šobrīd pašapkalpošanās kases izmanto aptuveni 27% iedzīvotāju tajos "Maxima Latvija" veikalos, kur tās ir pieejamas.

Visās pašapkalpošanās kasēs var veikt uzkrājumus "Paldies" kartē un arī norēķināties ar "Paldies" kartē uzkrāto naudu. Tāpat visās pašapkalpošanās kasēs ir iespējams norēķināties ar "Maxima Latvija" dāvanu kartēm, kā arī izmantot "Uzņēmumu karti".

Šogad uzņēmums "Maxima Latvija" pašapkalpošanās kasu tīkla paplašināšanā investējis jau vairāk nekā 214 tūkstošus eiro, bet pērn - vairāk nekā pusmiljonu eiro.

Jau ziņots, ka, sekojot tirgus tendencēm un patērētāju ērtībai, "Maxima Latvija" sāka ieviest pašapkalpošanās kases. Pašas pirmās pašapkalpošanās kases "Maxima Latvija" ieviesa 2009.gadā. Taču jau 2015.gadā intensīvāk sāka paplašināt pašapkalpošanās kasu tīklu, kas turpinājās 2016.gadā.

Līdz ar jaunajām četrām pašapkalpošanās kasēm veikalā Ādažos, Rīgas gatvē 21, šobrīd "Maxima Latvija" tīklā ir 95 pašapkalpošanās kases 18 veikalos.

Tās ir pieejamas veikalā Rīgā, A.Deglava ielā 67, kur ir septiņas pašapkalpošanās kases, veikalā K.Ulmaņa gatvē 88a - septiņas, veikalā Biķernieku ielā 143 – sešas, veikalā Slokas ielā 115 – septiņas, veikalā Saharova ielā 20a – sešas, veikalā Vienības gatvē 113 – piecas, veikalā Mūkusalas ielā 73 – piecas, veikalā Nīcgales ielā 46a - piecas, veikalā A.Dombrovska ielā 74 – četras un veikalā Pilsoņu ielā 1 k-1 – četras pašapkalpošanās kases.

Kā arī veikalos ārpus galvaspilsētas - Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 141a, pieejamas piecas pašapkalpošanās kases, veikalā Jūrmalā, Talsu šosejā 25, - piecas, veikalā Ogrē, Rīgas ielā 23, - piecas, veikalā Jelgavā, Rīgas ielā 11a, - piecas, kā arī veikalā Jelgavā, Driksas ielā 4 – piecas, veikalā Liepājā, Klaipēdas ielā 62 – piecas, bet veikalā Mārupē, Pededzes ielā 1, pieejamas piecas pašapkalpošanās kases.

Komentāri