Konflikts viesnīcā "Hotel Garden Palace": nekādi ķīlnieki nav ņemti

фото

Sabiedrība | 2017. gada 10. augustā plkst. 16:50

Viesnīca "Hotel Garden Palace" atsākt savu darbību un uzņemt pirmos viesus varētu šīs dienas beigās, ceturtdien žurnālistiem pastāstīja viesnīcas ēkas Grēcinieku ielā 28, Rīgā, nomnieces SIA "Sun Seasons" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Šmits.

Viņš norādīja, ka uzņēmums tāpat strādā pie tā, lai atjaunotu iepriekš SIA "966 Freecom" valdes priekšsēdētāja Ulda Skudras lauztos līgumus ar viesnīcu rezervēšanas vietni "booking.com".

Vienlaikus viņš sacīja, ka viesnīcu turpinās sargāt apsardze līdz brīdim, kad tiks atrisināta situācija ar SIA "966 Frecom" valdes priekšsēdētāju.

SIA "Sun Seasons" advokāts Aldis Liepiņš norādīja, ka iepriekš Skudras publiskais paziņojums par viesnīcas iemītnieces aplaupīšanu un izlikšanu ārpus "Hotel Garden Palace" telpām esot bijis nepatiess. Viņš skaidroja, ka tā bija viesnīcas darbiniece, kas strādāja pie tā, lai viesiem, kuri caur "booking.com" bija veikuši viesnīcā rezervāciju, tiktu nodrošinātas vietas citās naktsmītnēs.

Tāpat Liepiņš uzsvēra, ka viesnīcā nenotika bruņota pārņemšana un tajā netika turēti ķīlnieki, kā iepriekš bija vēstījis SIA "966 Freecom" valdes priekšsēdētājs. Pēc advokāta teiktā, cilvēkiem, kuri atradās viesnīcā, bija pieejami mobilie telefoni un viņi varēja brīvi atstāt viesnīcas telpas.

Kā skaidroja SIA "Sun Seasons" pārstāvis, galvenais konflikta cēlonis ir uzņēmuma parakstītais viesnīcas nomas līgums, kuru SIA "Sun Seasons" parakstīja ar SIA "966 Freecom" valdes locekli Aļonu Zaholulko. Liepiņš norādīja, ka viņa Skudras ieskatā nav tiesīga parakstīt līgumu, tādēļ viņš prettiesiski cenšas izlikt SIA "Sun Seasons" no viesnīcas telpām.

Pēc Liepiņa teiktā, lai to varētu darīt, ir nepieciešams sākotnēji vērsties tiesā izpildraksta saņemšanai, kuru vēlāk īsteno ar tiesu izpildītāju.

SIA "Sun Seasons" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Šmits aģentūrai LETA pastāstīja, ka Zaholulko ir SIA "966 Freecom" īpašnieces Panamā reģistrētās "Stralis Investment AS" pilnvarotā persona, ar kuru uzņēmums noslēdzis ēkas Grēcinieku ielā 28, Rīgā, nomas līgumu.

Taujāts, kādēļ oficiāli pieejamajās uzņēmumu reģistra datu bāzēs Zaholulko neparādās kā SIA "966 Freecom" valdes locekle, Šmits norādīja, ka Skudra to ir apstrīdējis, tādēļ pagaidām publiski nav pieejama informācija, kas to apstiprinātu.

Kā ziņots, vakar pēc plkst.20 Valsts policijas uzraudzībā tika atbrīvotas "Hotel Garden Palace" telpas.

Pirmdienas rītā tika apturēta viesnīcas "Garden Palace" darbība, kā arī no viesnīcas telpām tika izlikti visi tās viesi un darbinieki, aģentūrai LETA iepriekš apliecināja strīdā par viesnīcu iesaistīto uzņēmumu pārstāvji - SIA "966 Freecom" valdes priekšsēdētājs Uldis Skudra un SIA "Sun Seasons" vadītājs Šmits.

7.augusta rītā viesnīcas telpā ieradušies apsardzes darbinieki, kuri lūguši atstāt telpas viesnīcas viesiem, kuriem tikusi nodrošināta palikšana apkārtesošajās viesnīcās, kā arī lielākajai daļai darbinieku, liecina LETA rīcībā esošā informācija.

Skudra norāda, ka šīs darbības veiktas "966 Freecom" interesēs, lai, atbilstoši Rīgas apgabaltiesas 12.jūnija lēmumam, no "966 Freecom" īpašumā esošajām telpām izliktu SIA "Garden Palace".

Turpretim 9.augusta rītā viesnīcas telpās ieradušies pārstāvji no "Sun Seasons", kas apgalvo, ka viņiem ir noslēgts līgums par telpu nomu, un tie ar apsardzes darbinieku palīdzību izlika no viesnīcas "966 Freecom" cilvēkus un apsardzes darbiniekus, atsaucoties uz 31.jūlija Jelgavas tiesas lēmumu, kurā norādīts, ka Skudra nevar pārstāvēt "966 Freecom" tiesā.

Kā skaidroja "Sun Seasons" valdes priekšsēdētājs Šmits, viņa rīcībā esošie dokumenti liecina, ka "Sun Seasons" pārstāvji atrodas viesnīcas telpās likumīgi. Taču, atstājot telpas, Skudras pārstāvji esot paņēmuši līdzi visus dokumentus, kas atradušies viesnīcā, tādēļ patlaban notiek aktīvs darbs, lai tos atjaunotu.

8.augustā ar tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga palīdzību esot atjaunoti dokumenti par nomas tiesībām, un tikai tad uzņēmēja pārstāvji devušies uz viesnīcas telpām. Tas darīts tiesu izpildītājas Sandras Rundules pavadībā. Tikusi izsaukta arī policija.

Ar policijas palīdzību telpas lūgts atstāt arī tajā brīdī vienīgajai uz vietas esošajai viesnīcas iemītniecei, kura esot norādījusi, ka ir ar viesnīcas īpašniekiem saistīta persona. Šmits norādīja, ka uzņēmums ir iesniedzis iesniegumu Valsts policijā, lūdzot sākt kriminālprocesu par reiderisma un uzņēmuma sagrābšanas mēģinājumu.

"Sun Seasons" valdes priekšsēdētājs skaidroja, ka atbilstoši tiesas lēmumam SIA "Garden Palace" ēku atstājis šā gada 27.jūnijā, savukārt "Sun Seasons" līgumu par ēkas nomu parakstīja šā gada 15.jūnijā.

Turklāt līgums, pēc viņa teiktā, parakstīts ar "966 Freecom" vienīgo īpašnieku Panamā reģistrēto uzņēmumu "Stralis Investment AS". "Sun Seasons" valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ka viesnīcas "Hotel Grand Palace" telpas var atstāt tad, kad beidzas nomas līguma termiņš, proti, līdz 2022.gadam, vai kad ēkas īpašniekam ir izpildraksts par nomnieka izlikšanu no telpām.

Šmits uzsvēra, ka "966 Freecom" nav tiesību šādi rīkoties, jo "Sun Seasons" no telpām tiek mēģināts izlikt balstoties uz ar uzņēmumu nesaistītu tiesas lēmumu par iepriekšējā ēkas nomnieka SIA "Garden Palace" izlikšanu no telpām.

Kā skaidroja Šmits, "966 Freecom" valdes priekšsēdētājs Skudra, kurš skaitās viens no viesnīcas "Hotel Garden Palace" ēkas Grēcinieku ielā 28, Rīgā, īpašniekiem, esot prettiesiski ieradies viesnīcā 15 līdz 20 apsargu pavadībā un no telpām izlicis viesnīcas darbiniekus un viesus, paralēli "izvandot numuriņus un izzogot viesnīcā esošos dokumentus un seifus".

Viesnīcas "Hotel Garden Palace" darbības pārtraukšana uzņēmumam "Sun Seasons" varētu būt radījusi zaudējumus 150 000 eiro apmērā, apgalvoja Šmits. Viņš norādīja, ka pašlaik konkrētu zaudējumu apmēru atklāt nav iespējams, kamēr tiesu izpildītājs nav pabeidzis noformēt aktu par viesnīcai nodarīto kaitējumu.

Taujāts, kāds varētu būt iemesls Skudras centieniem no viesnīcas telpām izlikt "Sun Seasons", ja uzņēmumam ir parakstīts ēkas nomas līgums, Šmits norādīja, ka "966 Freecom" valdes priekšsēdētāja ieskatā uzņēmuma īpašniekam "Stralis Investment AS" nav bijušas pilnvaras slēgt nomas līgumu ar "Sun Seasons", tomēr viņš uzsvēra, ka līgumu apstiprinot tiesa.

Šmits norādīja, ka "Sun Seasons" darbība ir saskaņota un nesen uzņēmums Valsts ieņēmumu dienestam iesniedzis atskaiti par aizvadīto darbības mēnesi.

Konfliktsituācijas cēlonis atrodams īres līgumā starp "966 Freecom" un "Garden Palace", kurš noslēdzās 2013.gada 31.janvārī. "Garden Palace" pārstāvji šo faktu apstrīdēja tiesā, uzskatot, ka līguma izbeigšana veikta nelikumīgi. Sākotnējās instancēs tiesa lēma par labu "Garden Palace", taču vairāku apstākļu dēļ, tostarp, atbildīgās tiesneses Ivetas Bērziņas kukuļa piesavināšanās skandāla dēļ, tiesas lēmums tika pārsūdzēts.

2017.gada 12.jūnijā Rīgas apgabaltiesa lēma par labu "966 Freecom", atzīstot uzņēmuma tiesības izlikt "Garden Palace" no sava īpašuma, Grēcinieku ielā 28. "Garden Palace" atradusies Grēcinieku ielas īpašumā pēdējos četrus gadus.

SIA "Sun Seasons" dibināta 2017.gadā un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Māris Rjabiņins. SIA "966 Freecom" 2008.gadā dibināja Valentīna Gulami. Pēc vairākām īpašnieku maiņām patlaban nepilni 100% jeb 350 500 kapitāldaļas pieder Panamā reģistrētajam "Stralis Investment S.A.", savukārt Skudram pieder 10 kapitāldaļas, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 4,987 miljoni eiro. Uzņēmuma iesniegtie finanšu dati par 2016.gadi liecina, ka tas no pamatdarbības ieņēmumus nav guvis.

SIA "Garden Palace" dibināta 2009.gadā. Tā dibinātājs bija Skudra, bet kopš 2012.gada tas pieder SIA "555 Brand Hotel", kas pilnībā pieder Lielbritānijā reģistrētajam "Upmax Trading Limited". "Garden Palace" pamatkapitāls ir 37 848 eiro. Kopš 2015.gada "Garden Palace" valdes priekšsēdētājs ir "Sun Seasons" īpašnieks Māris Rjabiņins.

"Garden Palace" 2016.gadā strādāja ar 1,368 miljonu eiro apgrozījumu un zaudējumiem 67 862 eiro apmērā.

Komentāri