"Maxima" veikalos vasarā strādājuši vairāk nekā 900 jauniešu

фото

Sabiedrība | 2017. gada 5. septembrī plkst. 13:23

Šovasar uzņēmums “Maxima Latvija” sniedza iespēju vairāk nekā 900 jauniešiem strādāt veikalos, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā pagājušajā gadā, kad vasarā uzņēmuma veikalos strādāja gandrīz 500 jauniešu.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) izveidotajā programmā šovasar trijos mēnešos „Maxima Latvija” veikalos kopumā strādāja 447 nepilngadīgie jaunieši vecumā no 15 līdz 17 gadiem, kas pildīja jaunākā pārdevēja palīga pienākumus.

Savukārt ārpus NVA programmas veikalos strādāja 471 pilngadīgs jaunietis. Šie jaunieši visas vasaras garumā darbojās arī vairākos citos amatos – zāles darbinieki, pārdevēji, kasieri un komplektētāji.

“Tā kā uzņēmumam “Maxima Latvija” visvairāk veikalu atrodas tieši galvaspilsētā, tad arī lielākā daļa no jauniešiem strādāja Rīgas veikalos. Taču papildu darbarokas kolēģi novērtēja arī citās pilsētās – Salaspilī, Aizkrauklē, Tukumā, Limbažos, Liepājā, Saldū, Rēzeknē, Dobelē, Valmierā, Cēsīs, Alūksnē, Gulbenē, Jelgavā, Bauskā, Daugavpilī, Siguldā, Talsos un Valkā,” stāsta “Maxima Latvija” Personāla vadības departamenta direktors Raitis Apinis.

NVA projekts šogad ir veiksmīgi noslēdzies, un skolēni savas darba gaitas veikalā ir nomainījuši pret skolas solu, taču vairāk nekā 200 pilngadīgo jauniešu, kas darba gaitas kādā no “Maxima Latvija” veikaliem uzsāka vasarā, tās turpina vēl šodien, tādējādi savienojot studijas ar darbu veikalā.

“Visvairāk jauniešus, kas strādāja kādā no “Maxima Latvija” veikaliem, iedzīvotāji varēja novērot pašā vasaras vidū - jūlijā, kad kopuma veikalos strādāja vairāk nekā 400 jauniešu. Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, vairāki jaunieši jau pirms darba uzsākšanas zināja, kam tērēs vasarā nopelnīto naudu.

Bija gan tādi jaunieši, kas teica, ka tēriņi būs dažādām skolas precēm, kāds vēlējās iegādāties jaunu mobilo telefonu, bet vēl kāds minēja, ka vasarā nopelnīto tērēs saviem hobijiem. Prieks, ka liela daļa jauniešu, kopīgi strādājot, arī sadraudzējās, bet vēl daļa pie mums izvēlējās strādāt jau otro, trešo, bet vēl kāds - jau ceturto vasaru pēc kārtas,” novērojumos dalās R. Apinis.

Tomēr arī šajā gadā daļa jauniešu par darbu vasarā interesējās tikai tad, kad vasara bija teju pusē. Atgādinām, ka NVA projekta ietvaros skolēniem darbam vasarā bija jāpiesakās ļoti laicīgi, savukārt pilngadīgie jaunieši informāciju par visām pieejamām vakancēm var atrast „Maxima Latvija” interneta vietnē.

Arī nākamgad „Maxima Latvija” sniegs iespēju gan nepilngadīgajiem, gan pilngadīgajiem jauniešiem vasarā strādāt, taču vakancēm NVA programmā nepieciešams pieteikties laikus, jau pavasarī, kad tiek izsludināta pieteikšanās.

Komentāri