Tiesa liek VUGD maksāt par glābšanas darbu laikā sabojāto zālienu

фото

Sabiedrība | 2017. gada 5. septembrī plkst. 13:45

Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nama tiesnesis Aldis Vīksne lēmis daļēji apmierināt SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) pieteikumu pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), liekot dienestam atlīdzināt zaudējumus par gājēju celiņa un zāliena sabojāšanu, veicot glābšanas darbus pie daudzdzīvokļu nama Jelgavā, raksta nra.lv.

Ne JNĪP, ne VUGD plašāk nekomentē JNĪP pieteikuma būtību. Jelgavas namu apsaimniekotāja vecākā juriste Sandra Galvanovska aģentūru LETA informēja, ka konkrētajā gadījumā dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki, kuru uzdevumā JNĪP iesniegusi tiesā pieteikumu par faktiskās rīcības atzīšanu par prettiesisku un mantisko zaudējumu atlīdzinājumu, nav pilnvarojuši pārvaldnieku publiski sniegt informāciju par zaudējumu nodarīšanas faktu un apmēru.

Savukārt tiesas Jelgavas tiesu nama kancelejas vadītāja Linda Lindere skaidroja, ka tiesa atzina par prettiesisku VUGD rīcību, pārvietojoties ar specializēto transportlīdzekli pa zaļo zonu pie daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Asteru ielā 16, Jelgavā, tajā skaitā pa betona plāksnēm izlikto gājējiem paredzēto celiņu.

Tiesa daļēji apmierinājusi JNĪP pieteikumu par VUGD rīcības, sabojājot aizsargapmali, gājēju celiņu un zaļo zonu pie dzīvojamās mājas, atzīšanu par prettiesisku. Dienestam jāatlīdzina zaudējumi 629 eiro apmērā, skaidroja Lindere. Pārējā daļā pārsūdzētais lēmums tika noraidīts.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Ilze Dāme Birziņa uzsvēra, ka minētajā gadījumā dienesta darbinieki veica glābšanas darbus un rīkojās saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

Tā kā VUGD neatzīst tiesas spriedumu, plānots iesniegt apelācijas sūdzību.

Komentāri