Uz Latvijas ceļiem nākamgad darbosies 100 stacionārie fotoradari

фото

Sabiedrība | 2017. gada 12. septembrī plkst. 17:01

Nākamgad stacionāro fotoradaru iegādei būs nepieciešami 2 933 259 eiro.

Ministru kabinets (MK) otrdien atbalstīja grozījumus normatīvajos aktos, kas paredz precizēt plānotos ieņēmumus un izdevumus pasākumiem, kas saistīti ar ceļu satiksmes uzraudzības uzlabošanu.

Grozījumi sagatavoti, lai sekmīgi īstenotu iepriekš plānotās aktivitātes fotoradaru uzstādīšanā - 2018.gadā paredzēts uzstādīt 40 stacionāros fotoradarus, līdz ar to kopumā uz Latvijas ceļiem darbosies 100 plānotie stacionārie fotoradari. Vienlaikus ir paredzēts, ka no septembra uz Latvijas ceļiem darbu sāks 12 jauni pārvietojamie fotoradari.

Grozījumi paredz finansiālo saistību izpildi, lai pabeigtu stacionāro fotoradaru ieviešanu. Iepriekš bija paredzēts ieviest 100 fotoradarus četrās kārtās. Pirmās trīs kārtas jau ir īstenotas vai tiek realizētas. Nākamgad paredzēts uzstādīt 40 atlikušos fotoradarus.

Lai nodrošinātu 40 fotoradaru iegādi 2018.gadā, vēl būs nepieciešams MK lēmums par Ceļu satiksmes drošības direkcijas peļņas daļas novirzīšanu fotoradaru iegādei. Atbilstoši plānam ar fotoradaru iegādi un uzstādīšanu saistītās izmaksas 2018.gadā veidos 2 933 259 eiro.

Jau ziņots, ka Valsts policija no uzņēmuma "Reck" 22.augustā saņēmusi 12 jaunus pārvietojamos fotoradarus, kas ļaus ātrumu uz autoceļiem kontrolēt jau septembrī.

Komentāri