"Zaļā lampa": Palīdzēsim Aleksandrai Šiklovai!

фото

Sabiedrība | 2017. gada 19. septembrī plkst. 17:23

"Zaļās lampas" labdarības tālrunis 90006383 (1.42 eiro par zvanu) strādās visu šo nedēļu, lai palīdzētu Aleksandrai Šiklovai.

Aleksandrai ir 9 gadi. Meitenei ir smaga saslimšana, kas saistīta ar 19.hromosomas izmaiņām. Slimības rezultātā meitenei ir nestabila gaita, haotiskas kustības, nespēja kontrolēt sīko motoriku, garīga atpalicība, hiperaktivitāte, uzmanības nenoturīgums un pašagresija.

Viņai ir tendence darīt pāri sev pašai, nodarot smagus fiziskus bojājumus: kost rokās, savainot pirkstus, noplēšot nagus, uzliet karstu ūdeni. Aleksandru ne uz mirkli nedrīkst atstāt vienu, arī ārpus mājas viņa jāpieskata, lai neaizbēg.

Tā kā Aleksandrai ir ārkārtīgi liela hiperaktivitāte, viņas uzturēšanās sabiedriskās vietās ir ierobežota. Viņa vien dažas reizes nedēļā var apmeklēt skolu un logopēda nodarbības, jo viņa ļoti nogurst un krīt histērijā. Būdama hiperaktīva, nespēj kontrolēt savas emocijas un līdz ar to gandrīz visu laiku viņa pavada mājās.

фото

Puslīdz mierīga Aleksandra ir tikai tad, ja ir ar kādu “aci pret aci”. Tā ir liela slodze ikdienā meitai to nodrošināt. Tādēļ liels atbalsts ir auklīte Aija, kura jau 5 gadus atvieglo ģimenes ikdienu pieskatot smagi slimo meiteni. Auklītes palīdzība ļauj Aleksandras mammai Anitai ieplānot darba darīšanas, apmeklēt psihologu vai pavadīt laiku kopā ar vīru vai bērniem.

фото

Aleksandras ģimene lūdz arī turpmāk palīdzību meitas aprūpē vismaz vienai dienai nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Palīdzēsim Aleksandrai!

"Zaļās lampas" labdarības tālrunis 90006383 (1.42 eiro par zvanu) strādās visu šo nedēļu, lai palīdzētu Aleksandrai.

Ziedot iespējams arī ziedot.lv mājaslapā.

Zaļā lampa – žurnālistu Olgas Avdēvičas un Ritas Troškinas raidījums, kas veidots sadarbībā ar ziedot.lv un Borisa un Ināras Teterevu fondu un iznāk radio Baltkom ēterā katru otrdienu.

Komentāri