Pullman Riga kļuvis par labāko arhitektūras projektu Rīgā

фото

Sabiedrība | 2017. gada 6. oktobrī plkst. 11:43

Pirmdien noslēdzās konkurss Gada Balva Rīgas arhitektūrā 2017, un šo titulu ieguva Pullman Riga Old Town, kas ir starptautiskā zīmola Accor Hotels sastāvdaļa.

Tostarp, šī viesnīca nesen tika atzīta par labāko 2017. gada projektu Baltijā viesnīcu darbības jomā, un tā saņēma visaugstāko apbalvojumu attīstības un izaugsmes sakarā, un tagad ir ieguvusi arī arhitektūras apbalvojumu.

Pullman Riga Old Town Hotel atrodas Vecrīgā, iepretim Jēkaba skvēram, aizņemot lielisku 1789. gadā celto ēku, kura apvienota ar vēl senāku ēku fragmentiem, proti zviedru laika ēku no 17. gs. un pilnīgi modernu būvi. Tā atrodas tieši Vecrīgā blakus Doma laukumam, Saeimai, Nacionālajam teātrim.

фото

фото

фото

фото

Restorāns un bārs Equus, Pullman Tea Deli, Cigar Lounge, Lumberjack frizētava, grezns SPA un fitnesa centrs ar 19 m garu peldbaseinu, 6 daudzfunkcionālas un pilnīgi aprīkotas konferenču telpas pārsteidz ar savu mūsdienīgo dizainu, kas ir negaidīts pretstats ēkas eklektiskajai fasādei.

Sākotnēji ēka būvēta pēc J.H. Krāmera un K. Hāberlanda arhitektūras projekta un bijusi Barona fon Minhauzena īpašums ar plašiem zirgu staļļiem pagalmā. Vēlāk ēku iegādājas Transsibīrijas dzelzceļa inženieris Semjons Rozovskis no Pēterburgas, kurš par dzīvesvietu izvēlas Rīgu pēc laulībām ar Kurzemes baltvācieti Minnu Kan. Likumsakarīgi, ka 2016.g. atklātās Pullman viesnīcas zīmola izveides pamatā ir Džordža Pullmana radīto dzelzceļa luksusa vagonu vēsturiskais mantojums.

фото

фото

фото

Projekta attīstītājs un pasūtītājs ir daudzprofilu kompānija Wisher Enterprise, bet arhitekti- Roberts Valdmanis un Mārtiņš Hermansons.

„Mums šī ir liela diena, jo darbs, kam mēs veltījām 2,5 gadus, ir devis visaugstāko apbalvojumu”, - teica projekta arhitekti Roberts Valdmanis un Mārtiņš Hermansons.

фото

„Šajā projektā tika ieguldīts milzīgs, visas komandas– arhitektu, inženieru un konstruktoru darbs, kā arī pasūtītāja pūliņi, kurš skaidri zināja, ko vēlas un ļoti aktīvi piedalījās projekta realizācijas gaitā. Mums šis projekts kļuva par vissarežģītāko un visneaizmirstamāko projektu dzīvē.”

фото

фото

Ēku, kas atradās avārijas stāvoklī kopš 2000. gada, investors iegādājās 2012. gadā un lai arī šajā adresē iepriekš tika plānots veidot viesnīcu, tā bija iecerēta citādam profilam un standartiem.

Arī laika gaitā radītie postījumi lika kardināli mainīt rekonstrukcijas risinājumus, kā rezultātā kopā ar Accor Hotels tika izvirzīts plāns Latvijā lielākajai pieczvaigžņu viesnīcas Pullman attīstībai, ar vismodernāko infrastruktūru konferencēm, viesu numuriem, restorānam.

„Jāteic, ka ir ļoti patīkami saņemt šādu apbalvojumu”, - komentē Aleksejs Abasovs (CEO Wisher Enterprise)”.

„Īpaši tad, kad projekts ir visnotaļ sarežģīts. Projektēšanas sākumā šajā vietā atradās nodegusi fasāde, kas jebkurā brīdī draudēja sagāzties, apdedzis grausts un nekā cita. Sākotnēji, attīstības galvenais mērķis ietvēra saglabāt šīs ēkas visu vēsturisko būtību un tostarp to papildināt ar moderniem arhitektūras risinājumiem. No ārpuses šķiet, ka tā ir boutique tipa viesnīca, taču nokļūstot iekšpusē, Jūs saprotat, ka esat nokļuvuši milzīgā un plašā telpā. Latvijā vislielākajā 5 zvaigžņu viesnīcā, kur ir sakombinēti daudzi mūsdienīgi elementi un saglabāta vēstures dvesma. Neko tamlīdzīgu, patiešām, nekur pasaulē nav iespējams atrast.”

„Mūsu ieceres ir izdevušās, un šis projekts ir godam pelnījis saņemt augstāko novērtējumu Rīgas arhitektūrā”, - rezumēja Aleksejs Abasovs.

Pullman Hotels & Resorts ir AccorHotels jaunās paaudzes augstas klases viesnīcas, kosmopolīts zīmols, kas piedāvā unikālu un pašu modernāko pieredzi, kas apvieno efektivitāti un labsajūtu.

Pasaulē ir vairāk nekā 117 Pullman viesnīcas un SPA kūrorti 33 valstīs Eiropā, Āfrikā, Tuvajos Austrumos, Āzijas un Klusā okeāna reģionā un Latīņamerikā.

AccorHotels ir pasaules vadošā ceļojumu un dzīvesveidu grupa un digitālais novators, kas piedāvā unikālu pieredzi vairāk nekā 4100 viesnīcās, kūrortos un rezidencēs, kā arī vairāk nekā 3000 labākajās privātmājās visā pasaulē.

Komentāri