Publicists: Žēl, ka Latvijā joprojām netiek legalizēta marihuāna, Mixnews.lv

Publicists: Žēl, ka Latvijā joprojām netiek legalizēta marihuāna (2)

фото

Sabiedrība | 2017. gada 8. novembrī plkst. 16:28

Iepazinies ar legālās marihuānas biznesa bumu ASV, politiskais konsultants, publicists Jurģis Liepnieks izteicis nožēlu, ka Latvijā tā joprojām ir nelegāla apreibināšanās viela, raksta nra.lv.

"Tiek prognozēts, ka legalizētā marihuāna 2026. gadā Amerikā būs 50 miljardus liels bizness," sociālajā tīklā Twitter raksta marihuānas entuziasts Liepnieks. "Žēl, ka Latvijā neredz šo potenciālu."

Ekonomikas eksperts Dzintars Hmieļevskis gan nosodījis to visu, norādot, ka "nauda nesmird": "Alkohola un tabakas lietošana pakāpeniski tiek ierobežota. Būtu muļķīgi legalizēt jaunu narkotiku, lai tikai kāds uz to varētu nopelnīt."

Viņš arī kā pamatojumu marihuānas kaitīgumam min Starptautiskās veselības organizācijas mājaslapā rakstīto, tādejādi satracinot citu "Twitter" lietotāju Jevgēņiju.

"Šis teksts tur stāv jau gadsimtu. Tapat kā vēstures gramatās rakstīts, ka melnādainie ir vergu rase. Ja to iznems, tad zudīs jebkas," tvīto vīrietis.

"Es teikšu tā - Latvijā 4% ir gatavi tam un 96% nu nekādīgi neatbilst šim procesam, jo vnk sajuks prātā un tad valsts vienkārši izmirs daudz ātrāk," skeptisks ir arī kāds Romāns.

Tikmēr "Preteklim" kā uz delnas šķiet redzams, kāpēc Latvijā neredz biznesa iespējas šajā jomā: "Šķiet, vairums komentāru arī skaidri atspoguļo iemeslus, kamdēļ neredz: iesīkstējuši uzskati, urbānās šausmu leģendas, nulle pieredzes."

"Turklāt mums ir daudz vecu un slimu cilvēku, kuru dzīves kvalitāti šādi ļoti varētu uzlabot," pietvīto Jans. "Tas ir pierādīts." Lietotājs "i.r." gan jautājumam pieiet objektīvāk: "Mums nav vietējās marihuānas audzēšanas kultūras, kas paaudžu laikā radītu izpratni par produktu."

Jāpiebilst, šī gada 16.oktobrī spēkā stājās grozījumi likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību", attiecīgi papildinot Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu sarakstu.

Likuma pielikumā iekļautas vairākas jaunas kontrolējamās vielas, kurām līdz šim, balstoties uz informāciju Eiropas agrīnās brīdināšanas sistēmā, bija noteikts pagaidu aizliegums uz 12 mēnešiem.

Likumā precizēts apraksts arī izžāvētam augu maisījumam, kas satur marihuānu, kā arī pievienots jauns apraksts nežāvētam augu maisījumam, kas satur marihuānu, un apmērs, kādā vielu maisījumi atzīstami par lieliem un kādā - par nelieliem.

Tāpat precizēts amfetamīnu grupas apraksts, lai kontrolei pakļautu vielu "NDTDI" un citus šai vielai līdzīgus savienojumus. Viela "NDTDI" strukturāli līdzinās starptautiski kontrolētai vielai "LSD", un tās lietošana var radīt nopietnu kaitējumu cilvēka veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā.

Komentāri 2
logiskapirms 1 gada
в принципе logiski
1
Эугенэpirms 1 gada
МАРИХУА́НА-Наркотик, получаемый из индийской конопли.
ЭТО НАРКОТИК - ПОЭТОМУ и ЗАПРЕЩЕН!!!
1